Listopad 2008

Anketka-HLASUJTE 4

29. listopadu 2008 v 23:17

Hlasujte;-) Komentujte i do komentů;-) A tady jsou ty fota:


č.1-
č.2-


č.3-


č.4-


č.5-


č.6-
První 3 fotky od Evi Kopečné,ostatní fotila Linda Welsch-Hlasujte do ankety,hodnoťe do komentů;-)

Griselda

17. listopadu 2008 v 13:18 Stáj u Luka

Griselda ♀

Mnou často přezdívaná "Gris Gros" je kobylka Holandského Teplokrevníka narozena roku 1993, pravým jménem Griselda. Grisi je ježděna zcela rekreačně, slouží spíše pro méně zkušené jezdce, protože není možné, aby někam utekla nebo pod. Občas je celkem velkým problémem jí aspoň trochu rozchodit, ale po pár minutách se většinou rozjede pěkně :-).
Na starání je to koník zcela bez problémů. Griselda je také určitě hrdá maminka, má za sebou již 2 hříbata, nedávno klisničku Gudrun (po Satisfaction II.) a asi před rokem a půl hřebečka Gargamela (po Amantus). Nyní březí není, užívá si své maminkovské dovolené :-).

Griselda je na trénink klisna na pobízení, ovšem po pauze (kterou jednou za čas potřebuje každý kůň) je to skvělý koník a jakmile se pořádně trénuje, určitě si vypracuje i skvělé tělo. Na vyjížďky je to zlatý kůň, nenechá se vyděsit, nemusí se zbytečně moc pobízet a je velice zlatá :-).


Elba

9. listopadu 2008 v 12:12

Elba ♀-PRODÁNAJméno koníka: Elba

Přezdívka: Elbička,Elb

Datum narození: 11.1.1998

Věk: 10 let

Barva: Hnědák

Znaky/Zvlášní znaky: Tmavé podkolenky

Plemeno: Polský SP

Pohlaví: klisna

Zaměření: Parkur-Rekreace-Vozatajství

Povaha: Elbička je moc hodná,nezlobí ani při ježdění prostě zlato:-*.
Něco o něm: Elba je koník co se hodí skoro na vše. Prostě všestraný a hodný kůň. Opravdu super koník;-).

Fotky:

Zdroj fotek: www.stajuluka.sweb.cz (První dvě)
Karla Rohová- www.amatrfoutou.webnode.cz (Ostatní)
Informace: Vlastní
//><!

STOP ZABÍJENÍ!

9. listopadu 2008 v 11:43 Důležité oznámení

Lidi,dejte si toto prosím na svůj blog. Je to něco jako internetová obrázková petice. Děkujem přede,vaše týraná zvířata.


Dino

3. listopadu 2008 v 15:02 Stáj u Luka
Dino ♂

,

"Pan Dokonalý" celé stáje, nosí jméno Dino. Dinouškův věk není zcela na 100 % určen, tak stejně to je i s jeho rodokmenem. Jeho léta se odhadují tak na 11-13 roků.
Je to všestranný koník, použitelný jak na Drezůru, tak na Parkur či dokonce na Vozatajství, ve kterém drží druhou příčku z MČR 2008. Občas se i koukne na menší Parkurové VT či závody. Nyní se nejvíce používá na jízdárně, pro běžnou výuku a rekreaci. Je to velmi šikovný a hodný koník, který občas zazlobí jedině na vyjížďkách, nebo po delší pauze.
Na ošetřování je to zlatý miláček, ale je třeba si dávat pozor na své kapsi.
V současné době se o něj často starám, nejvíce asi o všech možných prázdninách. Praktikuji u něj Přirozenou komunikaci, tedy v důsledku dostupných pomůcek spíše celkovou práci ze země.

S Dinem jsem si toho asi nejvíc zažila. Postupem času si i on na mě hodně zvykl a naše "loučení" mě hodně bolelo a stále se z toho nemůžu dostat - je to otázka hodně týdnů, než si oba dva zykneme "žít" bez sebe.
Ovšem teď bych se chtěla věnovat samotnému Dinovi. Je velice komunikativní koník, v dobrých rukou bezproblémový. Miluje procházky i pouštění do výběhu nebo do haly. Čištění moc nemusí, pořád by se jenom mazlinkal :-). Když od vás cítí úctu a lásku, taky vám to stejné věnuje - tak jako mě. Co se přirozené komunikace týče, je to zvýdavý koník, potřebuje si vždy vše pořádně okouknout a pak teprve zkusit :-).Další foto:


Oddělovače by kone.blog.cz, lovehouse.blog.cz