Prosinec 2008

Sever Sever

22. prosince 2008 v 13:21
ÚVOD
Nikdo neví, jak dlouho žijí koně v zemi Sever Severu - možná pár tisíc let, možná déle.
Víme, že Sever Severu je domovem těch nejneobvyklejších, kouzelných plemen koní, které nenajdete nikde jinde na světě. Někteří říkají, že pro každé žijící dítě zde existuje odlišný kůň a každý z nich je jedinečný.

VÍTR
Létající koně přicházejí ve více než třiceti odlišných plemenech a většina z nich žije na Severu Severu. Tamější klima je pro ně ideální: spousta sluníčka, jemný vánek a příjemné teploty.
Vydáte-li se na Sever Severu, určitě potkáte celá stáda létajících koní. Některá divoká plemena vyhledávají vysoké stromy, ve kterých si dělají hnízda z větví a listí. Jiní hnízdí v prasklinách podél vysokých skalnatých útesů nad oceánem. Ušlechtilejší plemena, jako jsou létající plnokrevníci, sídli raději v domech postavených ze dřeva. Jejich domovy visí volně ze stromů nebo sedi na vyřezávaných plošinách, které jsou až 15 metrů vysoko!

VODA
Čisté a koním prospívající oceány Severu Severu poskytují bohatá útočiště pro mnoho plemen plovoucích koní. Například skupinky delfíních koní lehce spatříte v mělkých oblastech blízko pobřeží. Jiní, jako jsou mořští koníci a koně podobní vřetenkám nejraději žijí v hlubších vodách, kde se mohou schovat v rozsáhlých porostech chaluh.
Žije zde také spousta sladkovodních koní. Čekají klidně podél jakéhokoliv jezera a může se vám podařit zahlédnout některého z plachých zelenavých koní, které plavou kolem jejich břehů. Řeky a potoky jsou domovem koní - vodních skřítků, kteří také umí chodit krátkou dobu po souši. Pokud máte dost štěstí a najdete přírodní pramen, možná dokonce potkáte vzácnou meluzínu.

ZEMĚ
Zemní koně Severu Severu jsou úžasní díky své rozdílnosti a kráse. Naleznete zde všechna svá oblíbené plemena, od drobných koníků Falabella po mohutné valachy - ačkoliv vás jejich barvy mohou překvapit. Jednorožci, kteří jsou jinde vzácní, se potulují po tamějších lesích. Jiná vzácná plemena, jako jsou působiví koně s pavími ocasy, žijí pouze na Severu Severu.
Ze všech koní Severu Severu, jsou zemní koně nejpřátelštější k lidem. Většina z nich žije ráda ve stájích blízko lidí. Někteří z divočejších koní upřednostňují spánek pod hvězdami nebo rádí sdílejí jeskyni se svým stádem. Ale nebude jim vadit, pokud je navštívíte - zvlášťe pokud budete mít v kapse jablko!


Někteří koně ze Severu Severu vypadají přesně jako koně z našeho světa, takže na první pohled nemusíte být schopni poznat rozdíl. Ale potkáte-li koně ze Severu Severu, poznáte to ve svém srdci, protože ucítíte jeho kouzlo.Zdroj: Bella Sara

To je kůň

21. prosince 2008 v 14:06 Zajímavosti -K.
 • Koně můžeš dovést k řece, ale nikdy ho nedonutíš, aby vodu pil.

 • Daruješ-li koně, daruj také uzdu.

 • Na koňském hřbetě je ráj srdce. (arabské přísloví)

 • Pes má duši v ocase a kůň ji má v uších

 • Koně mě berou takového, jaký jsem, ale soudí mě podle toho, co dělám. (Monty Roberts).

 • Láska má tisíc podob. Kůň zůstává. (Norbert Záliš)

 • Mít koně svoje nebe, nás by si vzali mezi sebe! (Eliška Horelová)

 • Hoď srdce za překážku a kůň skočí za ním.

 • Jezdec, který není milován, daleko nedojede. (Gruzínské přísloví)

 • Kůň má větší hodnotu než bohatství. (Španělské přísloví)

 • Kůň zná svého jezdce lépe, než jezdec svého koně. (Arabské přísloví)

 • Ukažte mně vašeho koně a já vám řeknu jaký jste. (Staré anglické přísloví)

 • Kůň běží s plícemi, setrvává srdcem a vyhrává charakterem. (Tesio)

 • Kůň je Pegas vyhnaný s Olympu. (V. Kubín)

 • Veškerá ušlechtilost pochází s koně. (latinské přísloví)

 • Kůň bez jezdce je stále koněm.Ale jezdec bez koně je jen člověk. (S. J. Lec)

 • Když Bůh stvořil koně, pronesl k němu: ,,Tobě rovného jsem neudělal, všechny poklady Země teď leží mezi Tvýma očima…" (z Koránu)Koňský zákoník

21. prosince 2008 v 13:50 Zábava -K.
Zajímalo vás někdy podle čeho se to vlastně koně řídí? Ano? Ne? Tady máte odpověď.


1.Ohlodávání-přispěj svou troškou do mlýna architektury - ohlodávej stěny boxu,dvířka, ohrady nebo jakékoli jiné dřevěné předměty.

2.Čerstvá podestýlka-je naprosto v pořádku,když se vyčůráš doprostřed čerstvě nastlaného boxu.Člověk potom ví,že si ceníš jeho práce.

3.Frkání-lidi mají rádi,když na ně někdo prská.Je tvou povinností abys jim coby rodinný miláček vyhověl.

4.Řehtání-protože jsi kůň,čeká se od tebe,že budeš řehtat.Tak řehtej- a hodně.Tvůj majitel bude mít radost,až uslyší,jak hlídáš stáj a komunikuješ s ostatními koňmi.Obzvláště to ocení uprostřed noci,když sladce spí doma v posteli.Člověk totiž nezná lepší pocit,než když musí být pozdě v noci vzhůru a poslouchat to nekonečné:"ihahá,ihahá…"

5.Stravování-nezapomeň roztahat seno po celém stání,obzvlášť když je čerstvě podestlané pilinami, a pak vše důkladně promíchat.Vzniklá směs je pro tvého člověka výzvou a všichni dobře víme,jak lidi milují výzvy.Koneckonců,aspoň to tvrdili.když si nás kupovali.

6.Olizování-než začneš svého člověka olizovat,vždycky se napřed pořádně napij.Člověk má raději čistou hubu.Taky nezapomeň vlastní hlavou pečlivě vytřít místa,na nichž jsi ho předtím oslintal.

7.Vrata-jakákoli vrátka třebas jen pootevřená jsou pozvánkou k utužení kondice tvé i tvého člověka.Vrátka rozraz,a pak jen poklusávej kolem mimo dosah člověka,který zběsile běhá a snaží se tě chytit.Čím déle vytrváš,tím větší povyražení poskytneš všem zúčastněným.

8.Skotačení-jestliže při skotačení ve výběhu ztratíš půdu pod nohama,použij některého z přítomných koní,aby zbrzdil tvůj pád.a aby ses sám nezranil.Jen tak bude ten nechutný veterinář chodit k ostatním a ne k tobě.

9.Návštěvy-rychle odhadni,který z návštěvníků má z koní strach.Smýkej sebou na úvazku,hlasitě řehtej a ceň zuby směrem k této osobě.Pokud couvne a začne ječet,mrskni ocasem,podusávej nohama a jemně zarži,aby viděl,že tě opravdu vystrašil.

10.Kočky-když stojíš uvázaný,snaž se kolemjdoucí kočce přišlápnout ocas.Věci dostanou rychlejší spád.Koně Severu Severu

20. prosince 2008 v 16:50
V dalších článcích vám představím abecedně koně ze Sever Sever. Budou to koně magičtí a krásní.

Do komentářů níže můžete dávat příspěvky jaké zajímavé plemena koní či nějaké tajemné koně zde chcete mít. Budu ráda za KAŽDÝ příspěvek!

Bella Sara

20. prosince 2008 v 16:48
Je to úžasný magický server a virtuální stáj. Já osobně v ní jsem už nějakej ten měsíc. V něm najdete plno nádherných her,informací o tajemných koní a hlavně plno zábavy s koňmi. Jeho adresu však najde jen sám koňák který ví kde jí hledat.


Co tu v budoucnu vyroste?

20. prosince 2008 v 16:28 | Kajushka♥ a Sever Sever
Tato rubrika je nová a založila jsem jí asi před 2-3 dny. Jmenuje se Magic Horse a naleznete zde vše magického o koních. Ať už o zemi Sever Sever či o tajemných koních Bella Sara. Tato rubrika vás zavede tam,odkud návratu není.


Pegas

6. prosince 2008 v 10:52Pegas

Slovo Pegas ( nebo také Pégasos ) označuje v řecké mytologii bájného koně. Pégasos je v řecké mytologii okřídlený kůň, syn boha moří Poseidóna a Medůsy.
Vyprávění o jeho původu se liší. Podle jednoho z nich vyskočil Pegas z těla své matky Medúsy poté, co jí Perseus uťal hlavu. Jiná verze vypráví, že vyskočil ze země, na níž dopadla Medúsina krev.
Prý uměl létat rychle jako vítr, žil na vysokých horách, zejména na Parnasu ve Fókidě nebo na Helikónu v Boiótii.
Pegas pomohl Bellerofontovi v jeho boji s Chimérou a Amazonkami. Existuje mnoho příběhů, v nichž se spolu nacházejí Pegas a Bellerofontés. Když však chtěl Bellerofontés vzlétnout na Pegasovi na Olymp, nejvyšší bůh Zeus se rozhněval za takovou odvážlivost. Potrestal Pegase náhlou zuřivostí, Bellerofón se na něm neudržel a pádem na zem ztratil rozum.
Podle mytologického příběhu byl Pegas proměněn v jedno ze souhvězdí, ale pera jeho křídel dopadla na zem blízko Tarsu a dala tak pojmenování tomuto městu. V umění bývá zobrazován jako atribut básníků.

Pegasy je možné rozdělti podle vlastností nebo taky podle barev:

Rozdělění podle vlastností:
 • Abraxaské - velmi silný obří bělouš, je nejznámější ze věech pegasů


Aethonské - kaštanový hnědák pravděpodobně žil ( žije ) v Irsku a Británii


Thestralské- vzácné, vraník nadaný schopností neviditelnosti. Mnozí kouzelníci věří,že nosí smůlu.

Granijské - šedý a obzvlášť rychlý

Rozdělění podle barev:
 • Strakatý
 • Zebrovaný

Velmi vzácný zlatý

MotýlíObrázky:


Jednorožec

5. prosince 2008 v 19:02

Jednorožec


Slyšeli jste někdy o tomto mystickém zvířeti? Ano? A víte co vlastně znamená? Tak si to můžete pročíst níže:

Jednorožec je mystické zvýře - bílý kůň s magickým rohem. Označuje se jako symbol pannenské čistoty nebo také jako čisté síly. Rohu jednorožce legendy připisují spousty schopností jako například možnost uzdravit jakoukoli ránu, splnit přání, bohatou úrodu. Také se říká že v lese kde žije jednorožec, nelze ulovit žádné zvýře a je tam stále teplé léto. Roh jednorožce není možné spatřit pouhým lidským okem, vidí ho pouze zvířata. Je pouze málo vyvolenců kteří mohou roh spatřit, ostatní vidí jednorožce jako čistě bílou klisnu.


Oddělovače by kone.blog.cz, lovehouse.blog.cz