Duben 2009

Reforma SB

27. dubna 2009 v 19:25 Důležité oznámení
Takže už jsem se rozhodla ukončit zápis SB. Ten kdo chtěl být mým SB, zapsal se. Ostatní mají už bohužel smůlu!

Současné SB zůstanou v menu SB-éčka.

JJD-25.4.2009

25. dubna 2009 v 22:45
JARNÍ JEZDECKÝ DEN
Dne 25.4.2009 se u nás ve stáji konal "Jarní jezdecký den". Podle mne byl velmi dobře rozganizovaný. Byla jsem tam už od rána do přibližně 14:00 hodin a taky jsem trochu pomohla, hlavně pokecala s holkama a užila si koníky. Při přehlídce našich koní a vlastně po celý JJD jsem nadšeně fotila jen je mi líto že se mi pak vybila baterka u foťáku.
V přehlídce koní jsem si já osobně postavila jako favority do hlasovacího lístku Manoua,Tomasia,Luka,Skarlett,Palmíru,Borůvku,Noemi,Sally Izabey a Lunu. Zapoměla sem na Kostu protože jsem nevěděla jestli bude vůbec prezentován. Kačka prezentovala Luka a Rose,Terez Kostu a Palmíru a Peťka Kiera a asi Borůvku. Ve vozatajské soutěži získala Kačka (Dino a Rose) nakonec 3 místo a moc jí blahopřeji, jeli superně! Fotografie budou na mém rajčeti a také web galerii fotek ale přibydou trošilinku později. Byl to úžasný jezdecký den!

PS: Blog už není pozostavený ale omluvte mne pokud nebudu delší dobu obíhat.


Malé pozastavení

23. dubna 2009 v 16:05 Důležité oznámení

Z důvodu školních a soukromých povinností se teď momentálně nemohu věnovat tomuto blogu! Toto pozastavení nebude trvat dlouho, prosím akceptujte toto rozhodnutí a nemažte si mne-Děkuji za pochopení.

KDMD-VAŠE CHARLIESS


Jezdectví

19. dubna 2009 v 9:34 T.o K. -Jízda
Ježdění na koních
V této rubrice se budeme (jak už napovídá nadpis) věnovat především Jezdectví. To znamená, různým odvětvím v jezdectví, nebo si do podrobna rozepíšeme jak dobře jezdit na koni, jaké máme cviky na koních a tak podobně.
Pokud se ovšem ještě rozhodujete ohledně jízdy na koni, věnuji Vám zde pár řádků.
Než začnete jezdit na koni, musíte si uvědomit rizika tohoto sportu. Hlavně u vašich začátku budete často padat, proto se nesmíte zaleknout. Každý pád (nebo hrůzostrašný zážitek) Vám v mozku vytvoří jakou si obranou bránu a občas Vám vytvoří komplex na určitého koně, nebo cvik, či druh jízdy. V takovémto případě musíte (po případné kratší pauze od neoblíbené činnosti/koně) překonat strah. V takovéto chvíly je třeba vypnout jakékoli rady svých trenérů, kamarádek, či knížek a spolehnout se pouze a jenom na sebe. I když se Vám to opět nepodaří, zase spadnete, vůbec se nic neděje. Jestliže totiž bude Vaše píle dostačující, strah určitě jednou 100% překonáte.
K tomuto tématu také patří bezpečnostní vybavení. Jezdectví je jeden z nejdražších sportů na světě. Už pořízení základní výbavy se může vyšplhat až na několik tisíc korun. Proto se tento sport moc nehodí pro sociálně špatně zabezpečené rodiny. Zároveň si Vy, začínající jezdci musíte dbát na bezpečnostní vabavení, jako je třeba přilba, nebo bezp. vesta.

Jízda na koni okřeňuje Váš vztah s koňmi. Naslouchejte svému srdci a poznáte pravou míru, čeho dokážete.

Windows Messenger

13. dubna 2009 v 20:37
Ahojky lidičky a mé SB. Využíváte někdo z vás službu Windows Messenger? Nebo máte E-mail hotmail.com ? Budu ráda když odpovíte poměrně všichni. Kdo nevíte o co jde, je to komunikační program fungující skoro úplně stejně a ještě k tomu mnohem lépe a zábavněji nežli ICQ. Operační systémi Windiws XP a myslím že i Windows Vista mají tento program v základní a jednoduché formě.

Můj Windows Messenger

Zápis SB!

10. dubna 2009 v 17:19 Důležité oznámení
Ahojky mé SB! Chtěla bych trochu odlehčit menu a proto vás prosím o zápis SB. Samozřejmě beru v úvahu a vím o SB které se mi hlásili že tu nejsou nebo klasicky tu nejsou o víkendech atd. ty proto nebudu počšítat do zápisu. O zápisu SB napíšu všem na blog a odkaz na tento článek budete mít i stále na této stránce. To,co od vás čekám,je serióznost a proto vás o zápis žádám jinak budete bohužel smazání pro odlehčení menu.


Teimist ♀

9. dubna 2009 v 18:44 Stáj u Luka
Teimist

Teimistka je starší zkušená kobylka ČT narozena roku 1994. Určitou časovou dobu jí jezdila a závodila s ní Iva Petrušková, nyní po pauze kvůli úrazu Teimistka funguje jako školní a klubový kůň.
Na jízdárnu je Teimi hodným koníkem, velmi dobrá a hodná při kavaletové a skokové práci, kterou již bohužel vzhledem ke svému věku nemůže tak často provádět. Na vyjížďky je to kobylka momentálně spíše pro zkušeného jezdce, který si s ní dokáže pohrát a poradit.
Na ošetřování je hodná, malý problém je s užděním, ne vždy si ochotně vezmě udidlo. Na sedlání je zcela hodná.
V současné době je Teimist březí a zachvíli si začne užívat svou mateřskou dovolenou.

Teimistku jsem měla vždy ráda. Jeli jsme spolu na vyjížďku, která byla super, ale byla jsem asi posledním "nezkušeným" jezdcem, který se na ní svezl na vyjížďce. Jediným problémem, který jsem u ní našla, je její roztahaný cval, který je mnohdy nepříjemný. Ale mám jí ráda ;).

Foto:


Novinky za březen-duben

8. dubna 2009 v 10:55
Takže přidávám Novinky ze stáje za březen a duben. Jakmile přibydou další novinky za tyto dva měsíce,můžete si je přečíst v tomto článku. Za měsíc Květen budu psát až v Květnu;-).


Trénink 5.4.2009

5. dubna 2009 v 19:18 Tréninky-Stáj u Luka
Takže po delší době jsem si dala trénink. Když sem dorazila Iva mi řekla kterého mám koníka-Palmíra. Protože jsem už na ní jednou jezdila, vůbec mi to nevadilo právě naopak. Jen jsem se trochu bála a proto jsem ani dnes nechtěla cválat-Palmírka má 17.4.09 termín porodu. Samozřejmě s ohledem na její těhotenství jsme jeli pomalu, v klidu a bez stresu. S kámoškama jsme pak vyfotili pár foteček a samozřejmě jsem ráda za svoje rodiče kteří mě vyfotili:-). Jediná změna která byla je to, že mě místo Ivi nebo pana Holešovského trénovala jezdkyně Magie-Mája. Ze začátku mě trochu poprudila ale pak to už bylo v pořádku. Děkuji za trénink Májo a tobě Ivi že seš tak super holčina a trenérka;-).

Já na Palmírce

Marlow


Manou
Sally Izabey

Niki

5. dubna 2009 v 9:07


Přezdívka: Nikolka,Nicišek,Nikuška
Odkud se známe: Nejdřív z ICQ potom ze Stáje u Luka
O Niki: Niki je úžasný človíček jak na pokec,srandu tak na společné trávení u koní. Nejdřív jsme si povídali jen na ICQ a pak jsme jednoho dne šli společně do stáje-Niki se starala o Play a já je fotila. Prostě se moc těším až se zase uvidíme už mi Niki moc chybí je to prostě super baba;-).Bude nový desing?

4. dubna 2009 v 19:49 Důležité oznámení
Dnes jsem tak trochu kutila s desingem jak můžete sami vidět ale chtěla bych se vás zeptat,jestli by jste chtěli zásadnější proměnu desingu? To znamená jak proměna menu tak záhlaví tak zápatí,stránky,okrajů atd.? Pokračovali by jsme dále v sekci Achal-teke a posléze bychom přešli na sekci Fríských koní a nebo bychom to klidně mohli střídat. Záleží na vašem rozhodnutí mé SB a návštěvníci tohoto blogu. Takže prosím abyste hlasovali v anketce a psali do komentů!
Oddělovače by kone.blog.cz, lovehouse.blog.cz