Srpen 2009

27-28.8.2009

29. srpna 2009 v 13:46 Tréninky-Stáj u Luka
27.8.
To bylo zrovna skokové družstvo. Po běžné dopolední práci a flákání a pokecu jsme se byli dívat jak skáčou naši budoucí šampióni. Skákali všichni krásně. No pak jsem šla osprchovat Tomasia a chvíli na pastvinku popást. Zase moc super den;-). Odpoledne přijela Terezka a fotili jsme spolu.28.8.
Táák to po běžné dopolední práci jsme si rozdali koně a já si vzala Tomasia. Byla tam nová holčina Kája, která dostala Girdu a já jí měla pomoct sedlat. Ale to bylo opravdu síla protože ta holčina neuměla ani pořádně šistit a já všecko musela dělat za ní i nasazovat dečku:-D. Takže Tomasio chudák celý narychlo nasedlaný bobek můj se na mě urazil a pak zezačátku na jízdárně zlobil. On totiž nechce moc jezdit sám, nerad dělá "nové" věci bez toho aby viděl, že kůň nebo někdo před ním tu věc dělá taky. Takže takové běžné cviky jako je kroužek malý nebo obloukem změnit směr byl trochu problém. Takže pak je člověk zblbnutý a zapomene na pár věcí. Ale jinak pak už p. Karolína pochopila, že on musí jezdit za jakýmkoli koníkem a už bylo vše OK. Jen mi je líto, že jsem ho musela celkem dost používat bič. Ale na zadek jen 3x a jinak sem mu dycky jen ukázala a on většinou zabral zrychlit. No ale nejlepší byl cval. To když jel opravdu za nějakým koněm tak se rozjel a bylo to super. No a dokonce jsme i skákali. Na poprvé vyhnul, na podruhé jsme skočili ale špatně (ne dokonale) ale napotřetí jsme krásně skočili a tím pádem jsme už pak měli pohov:-). To jsem ráda za tendle moooc velký pokrok za celý ten trénink. Pak jsem Tomaska osprchovala a popásla s holkama a pak jsem do večera ještě pomáhala atd. Už se těším na zítřek!

25.8.2009

29. srpna 2009 v 13:05 Tréninky-Stáj u Luka
Tak toto byl opravdu úžasný a nádherný den u koní. Hned ráno jsme se bavili v šatně a pak šli "konečně" do stáje a začali jsme pouštět koně do výběhu a pak kydat a krmit. Jak bylo vše hotovo šli jsme se dívat jak jezdí klubík, no sranda byla jako obvykle:-D. Pak jsem jim pomohla odsedlat a sprchovat koně. Přčišla za mnou Beatka, ať si osedlám v klidu Tomasia a že půjdem jezdit a zkusit jak na tom je s nohou. Tak sem si ho v klidu osedlala a šli jsme na jízdárnu. Všecko bylo v pohodce byl to úplně super trénink s Beatkou, je to moc dobrá trenérka a Tomasinek mocmoc super koníček. Až sem ho odsedlala tak jsme mu šli schladit nožku na 15 minutek a pak šel domů. Tak sem ho vyčistila a šla jsem pomoct Kačce s krmením. Tak jsme nakrmili v klídku dvě stáje a to velkou a novou a pak jsme šli dát Tomasia do Výběhu a šli jsme dodělat novou stáj. Až byla dodělaná tak jsme šli schovat všechny koně a pak sem šla pofotit a schovat Tomasia a dala jsem tam Dika a Fanése s Kačkou. Pak sme šli Tomasiovi opět chladit nožku a pofotila sem se s ním:-). Teda Kačka nás pofotila a pak sme se fotili s Dikoškem a Fifinkem. Byl to fainý den, moc fainý:-). Moc mám ráda koně, moc mám ráda Tomasia:-*♥.


Pro SB

26. srpna 2009 v 12:29 SB
Takže pro new sb k0nik!:-)


Rozcestník

23. srpna 2009 v 13:25 Stáj u Luka

Mé záznamy z tréninků a návštěv stáje. Pokud chcete, můžete si je přečíst, zápisky obsahují i fotografie. Samozřejmě je vše psáno většinou ze dne, kdy jsem to prožila.
,
Koňské lásky, na které nikdy nezapomenu!


Koníci

23. srpna 2009 v 13:23 Stáj u Luka
Zde je seznam koníků a také odkaz na jejich bližší popis. Jsou to koníci, které jsem poznala v této stáji a kteří navždy zůstanou v mé paměti i srdci.
21.8.2009

21. srpna 2009 v 19:17 Tréninky-Stáj u Luka
Tak bych Vám chtěla říct jak dnes bylo na koních. Tak ráno sme se všichni sešli ve stáji a byli jsme tam Já,Iva,Peťka,Kačka a nová členka Kája (tak se jmenuje). No nakonec jsme tam velkou stáj dělali já, Kačka a Kája nám udělala myslím, že tak 4 boxi ale jinak pomáhala, je šikovná. Pak jsme měli jít jezdit a já chtěla na vyjížďku ale na krokovku, protože sem si moc na cvalovku netroufla tak se ptám Ivi jestli můžu jít s nima na jízdárnu tak říká, že jo. A tak sem dostala Luka tak sem ho šla chystat pomalu. Přišla Kača, že mi Iva zkazuje, že s nima pojedu na tu vyjížďku tak tam jedu, že nemůžu jít na tu vyjížďku, že si netroufnu a bojím se. Ale tak Ivča mě nakonec přemluvila, že když neudu moct tak prostě cválat nebudem. Tak sem nakonec jela ale i tak sem se bála, je to velký krok do neznáma. Tak už sem ho měla nachystaného (Marcel moc díky za pomoc) a šla sem tedy k velké stáji. Tam už byl Koláček (který vedl naší vyjížďku) a Peťka na koni tak říkám, že budu mít zas problém na něj vyskočit, že se mu sklouzává sedlo, tak nakonec po všech bojech a různých způsobech vyskočení mi Barča (která náhodou přišla) pomohla. Pak se dotáhlo sedlo přišla Lenča s Borůvkou a mohlo se jít ( šli jsme já a Luk, Koláček a Mel, Peťka a Palmí a Lenča s Borů). Šli jsme krokem nahoru směrem na Stanislavice a různě jsme tak kličkovali, pak jsme klusali a pak přišel cval. Měla sem jít první ale Lukin dělal blbosti takže šla Kača s Mel přede mě a začala cválat - já za ní a za mnou celá kolona. Luk šel dobře, chvíli sem seděla ale pak sem se zvedla do lehkého steheního sedu a byla to fakt bomba. Nectěla sem Luka moc hnát resp. ani se mu moc nechtělo pak sme ale po čase cválali po druhé a to sem fakt tu Melisu dojela a eše museli Melisa zpomalit, protože už sem to nemohla pomalu udržet. Pak sme už klusali v klidu a krokovali. Byla to bomba vyjížďka fakt úžasná, sem moc ráda, že sem ten strah konečně překonala - hlavně díky holkám tak tedak holky - DÍKY.

19.8.2009

20. srpna 2009 v 21:58 Tréninky-Stáj u Luka
Tak Vám po dlouhé době zase píšu jak bylo na koních a co je nového. Tak Magie už není v malé stáji, pronajala si jí Petra Byrtusová a je nyní ve Velké stáji na místo Borůvky, která je na místě Dina a ten je v nové stáji. Změny co?:-D Ale to si zvyknete. No tak je to teď ve stáji dost zajímavé, pořád nějaké změny, pořád se něco děje a i na lidech se to pak ukáže. Pořád se to tam ten kolektiv rozchází a zas schází, je to složitější. A pak i nálada těch lidí, teď nebudu nikoho konkrétně jmenovat ale kromě pár světlých vyjímek má skoro každý pořád jinou a jinou náladu a to pak je o hubu, přijdete do stáje a tam ten člověk, se kterým to bylo včera v pohodě a ten člověk je zas totál nasranej se zkaženou náladou.
Ale o tom radši jindy v samostatném článku. Teď ke koním. Ráno sme vykydali, navozili piliny a všecko, pak byl i celkem velký úklid před stájí a my sme pak s Kačkou i umývali a předělávali cedulky u koní. Pak sme schovávali koně a umývali kobyli, konkrétně teda Bangu, Vlásenku a Cabanu. Nakonec sme pouštěli koně do výběhu ale až dozadu do výběhu od kobyl, no chvíli byl problém je tam dostat :-D, ale nakonec se to podařilo. Pak sme tam pustili Tomasia, do předního boxu a bylo to super jak byl šťastný a krásný to byla fakt nádhera. Ovšem se kočkoval s koňma vedle, když totiž s nima nemá vůbec žádný kontakt, pouze na jízdárně ( a to vždy sklopí uši a hraje pana vysokého) tak pak je zvědavý a protože by si mohli ublížit tak sme se pak pokoušeli Tomasia chytat, nejdřív jenom Kača ale pak sem jí šla na pomoc i Fosa pomáhala ale málo platné prostě domů ne a ne. Tak sem utrhla kus trávy a lákala. Nakonec se zastavil u lidí co se přišli dívat k ohradě (shodou okolností moje mamka a strejda) a já už věděla, že neuteče. Chytla sem ho a dala mu ten trs trávy. Ale takhle nyní bude chodit do výběhu často a za to sem moc ráda, Beata je fakt dobrá ošetřovatelka a sem ráda, že tam nyní bude.

Co víc si přát?

18. srpna 2009 v 13:02 Achalteke Tukleky
...Achal Teke je tajemství, na které si můžete sáhnout,
pohladit jej či dokonce na něj vsednout a štvát jej
nekonečným cvalem. To všechno vás nechá, ale stejně
do něj neproniknete. Achal Teke jsou sami sebou, jsou
uzavření a zvláštní - jakoby se v nich sečetla moudrost
tisíciletí. Vznešená moudrost bídy, úmorného strádání
a přitom oddanosti.... (Výtržek z básně Z. Mahlera o Achalteke.)

Oddanost...o té sem se přesvědčila hned při prvním setkání s Achalteke. První setkání bylo s nádherným ale velmi zváleným modelem Mingamem. Nenechal se pohladit, nýbrž mě neznal. Ale jakmile vyšla ze stavení paní Petra Marešová, zbystřil a natočil se našim a jejím směrem.
Když jsme došli do stavení, byl tam puštěný původem a dostihově nejúspěšnější hřebec na farmě. Nezdál se být takový temperament, naopak se rád mazlil, ale dával si stále pozor - jako každý achalteke. Hřebec se jmenoval Gumon - Gumonek. Po Gumonkovi přišel na řadu Samurai - Sameček. Jak ladné může být zvíře kdy zdědí krásnou černou barvu a talent pro španělský krok. Po ukázkových cvicích nám byl předveden jeho mlsný jazýček, který si šel pro svou odměnu-no jistě, že do špajzu. Po Samečkovi přišel na řadu myslím, že Mingámek. Škoda, že je zlatavá barva se teď ukrývala pod tvrdou slupkou bahna proti mouchám. No jo no - bez tohohle by to Mingam nebyl. Šidil své předvedení, ale my jakobi nic. Pochvalu a odměnu dostal za jisté. Nakonec se nám předvedl Dubler. Hodný a i nadaný hřebeček, který se toho má sice ještě co učit, ale věřím, že bude dobrým dostihovým i plemenným hřebcem. Tak nám zašel zpátky domů, a my se šli podívat na hříbátka a jejich maminky. Nejhodnější hříbě umí vždy nejvíce kousat - to už se osvědčilo několikrát. Ghadirek ovšem nezklamal. A co princátko Galadaw? No jasně, jde se promenádovat dál a dál. Davenda a Grusť neboli Král a jeho pobočník. A co mlaďouni Gelshash a Gyl? Nádherní dorosti, bez kterých by stádo ani nebylo.
Byl to úžasný den...

Foto: Linda Welsch, www.lindawelsch.com

Pozastavení? ZRUŠENO!

18. srpna 2009 v 12:42 Důležité oznámení
Takže definitivně ruším pozastavení tohoto blogu! Ode dneška začínám přidávat nové články a obíhat.

Copyright-Foto: Christiane Slawik, www.slawik.com

Ahojky

12. srpna 2009 v 18:18 Důležité oznámení
Ahoj, task už jsem zpět doma ale stále platí pozastavení protože mám pořád "dovolenou". Jinak v Humpolci bylo úžasně, nejradši bych tam zůstala napořád.

Zítra odjezd pryč

8. srpna 2009 v 17:48 Důležité oznámení
Tak lidičky, zítra odjíždím na zhruba 4-5 dní pryč-možná více. To znamená, že bude z části pozastavený blog a z části ne. Beru si s sebou totiž notebook a když bude v Humpolci dobré připojení tak sem budu chodit. Mějte se tu všichni krásně a hlavně na mě vzpomínejte...budu si na dva dny hrát na kazachšníka v sedle Achal Teke :-).

Pátek a k tomu 13?

7. srpna 2009 v 14:12 Důležité oznámení
Ne,ne, dnes není pátek 13 ale dnes je pátek a já slavím svých 13 let. Jo,jo už jsem na tom světě dlouho a doufám, že ještě dlouho budu. Pryč ale s rutinními řečmi, položme se do trochu silnější kávy. Dnes, na moje narozeniny bylo také nejmagičtější datum (čas) za celé toto století. Je to zvláštní, ale já dlouho čekala, že ta 13 bude významná a ona asi opravdu je. Nemusíte/můžete mi popřát, nemusíte/můžete mi dát dáreček, já si ale vážím opravdového přátelství.


Novinky za červenec (plus první týden v srpnu)

5. srpna 2009 v 20:02
Tak a máme tu novinky o červencovém dění ve stáji. První dny v srpnu jsou plné novinek, proto je přidávám do tohoto článku.

Diplomy pro nové SB!

2. srpna 2009 v 12:04 SB
A máme tu diplomky pro nové SB, které již mají svůj odkaz v kolonce menu.

Pro Ba:

Pro Pavlu:
Oddělovače by kone.blog.cz, lovehouse.blog.cz