Říjen 2009

Video (Hubertka 09)

25. října 2009 v 15:44
http://www.stream.cz/video/9/378807-hubertova-jizda-2009 - Podívejte se a klidně nechte koment;)

Desing pro MeEďaska:))

24. října 2009 v 20:16 Moje galerie
Tak a tady dávám slíbený desing pro MeEďaska:)).


Hubertova jízda 2009

24. října 2009 v 17:07
Tak a máme za sebou další Hubertovu jízdu. Sice počasí bylo hodně nic moc, ale i tak to byla Hubertka pěkná a pokud vím, naštěstí se nikomu nic nestalo! Později Vám tu dám odkaz na video, které jsem z Hubertky natočila. A co Vy? Zakončili jste jezdeckou sezónu taktéž Hubertovou jízdou?

23.10.2009

23. října 2009 v 19:21 Tréninky-Stáj u Luka
Jakmile jsme přišli, vybobkovala a pozematala sem s Míšou (později s Terez a Peťou) novou stáj. Pak jsme se sešli ve velké a losovali. Táhla jsem jako první a hele: DINO! Byla jsem moooc ráda. Tak jsme pak nasedlali a šlo se na jízdárnu. Vše šlo OK, dokonce se mi podařilo ho zbalit a sebrat ve cvalu, úplně nádhera:). Pak po ježdění se odsedlalo, nakrmilo a šlo se po stopě vlkodlaka a slepice s rohama:D. A co Vy a koníci?:)

18.10.2009

19. října 2009 v 15:02 Tréninky-Stáj u Luka
Tak jsem byla s Lenkou ve velké a pak jsme jezdili v nové hale. Já dostala Manoua (nakonec) ale ještě sem nemohla cválat tak jen krok, klus. Celkem to ušlo, akorát jako každý jiný kůň tak i ti "naši" byli z nové haly dost vyjevení. Po ježdění jsme nakrmili, pomohla jsem Peťce s Teimist, navozili jsme jablka a nakonec jsem ošetřovala Milagros otlaky od podbřišníku.

16. - 17.října 2009

17. října 2009 v 21:56 Tréninky-Stáj u Luka
Pátek
Jako vždycky jsme si vylosovali koně. Já jsem si losla Borůvku tak jsem šla do šatny pro věci a pak sedlat. Ve čtyři jsme už měli nasedláno a šlo se do haly. Dneska sem necválala, protože mám takové menší problémy s žaludkem takže cválam podle toho jestli mám nebo nemám problémy zrovna. Takže dneska jsme zrovna s Borů jen klusali. Nejdřív trvalo jí rozhýbat ale jinač bylo vše OK. Výjmečně nám šel dobře prac. klus v obratech mám stále menší problémy. Jinak jsme pak s Leňou krmili velkou a čistili pak koně.

Sobota
Byla to taková zvláštní brigáda, protože přišlo fakt málo lidí. No já a Leňa jsme šli do nové, pak za náma přišla jedna holčina a Soňa, která tam držela a hlídala Rose, protože v devět přijeli kováři a kovali jí. No jak jsme měli vYkydáno tak nám eše zbývali boxi u Rose - tam kde se kovala takže jsme tam čekali a hlídali Rose přes dvě hodiny. Pak jak se dokovala tak jsme dokydali a pak jsme tak různo chodili a chvilinku se koukali jak jezdí holky v new hale, konkrétně Sylva, Hanka a Danča. Je to žůžo hala! No těším se na neděli (zítřek).

Novinky září - říjen 2009

15. října 2009 v 17:14
Přináším Vám novinky za Září a Říjen 2009. Nevím jestli si vzpomenu úplně na vše, ale tak aspoň polovinu si snad vybavím. Takže tady to máte:


Vyhodnocení SONK!

8. října 2009 v 19:25 Soutěže
Tak a máme zde celkové vyhodnocení SONK! Také tu dám diplomky pro první dva vítěze.
Mimochodem se Vám chci předem omluvit, že se mi popletli kola a diplomky. Takže diplomek pro Wendulku dávám dodatečně sem, promiň Valerie a Wendulko!

1. Šína
2. Carinka
3. Wendulka
4. Kelly
5. Loreta
6. Karmen
7. Harry

Pro Šínu za 1. místo v SONK!
Pro Carinku za 2. místo v SONK!
Pro Valerii za 3. místo v SONK!

1.10. a 3.10.2009

6. října 2009 v 17:44 Tréninky-Stáj u Luka
Pátek
Tentokrát jsme v pátek když jsme přišli "jenom" vybírali bobky. Až jsme měli hotové tak jsme se pustili do losování o koníky. Konkrétně jsme losovali já,Terez,Lenča a Peťka o Teimist,Domingu,Manoua a Milagros. Na mě vyšla poslední kartička - Teimist. Byla jsem zvědavá, ale zároveň jsem se i trošec bála, jelikož mi holky říkali, že si to často hodně krosí v zatáčkách, konkrétně ve cvalu. Holky ale p. Karolíně říkali, že jí právě pan Holešovský začal kovat a samozřejmě nemůže jít kobyla hned po okování jezdit. Takže jediný další kůň byl Dino a Griselda. Nakonec jsem dostala svého oblíbence Dina, protože měl původně jet na jakousi vyjížďku, tak jsme o něj nemohli losovat. Tak se šlo sedlat. Všecko jsem zvládla sama, až na dotahování, jelikož jsem byla nějaká vysláblá tak mi pomohla Lenča. Na jízdárně už bylo po všech možných úpravách všecko OK a mohlo se jíti jezdit. Já jela myslím buď jako první, nebo jako druhá, už si nejsem jistá, ale v průběhu tréninku se to vždycky průběžně střídá. No v momentech kdy jsem byla vedoucí kůň tak se mi dařilo nejméně, nejsem na to vůbec zvyklá, vedoucího koně jsem v životě dělala tak 2 maximálně 3 a občas to dopadlo dobře a občas zase špatně, rozhodně se mi ale lépe jezdí jako druhé. Tak ale teď už to bude p. Karolína vědět (jak jsem zmařila své velitelství) a snad se vyvaruje mého posazení na vedoucí pozici. Cval byl takový středně průměrný, hlídala jsem si patu, i to, jak jsem narovnaná, ale jelikož jsme asi tak 40-50 minut jen klusali (občas krok to je jasné) a pak na závěr cválali a na velkém kruhu tak už jsem byla celkem vysílená tak mi to tolik nešlo. Jednou mi Dino na chvíli přešel do klusu, v zápětí jsem ho znovu nacválala. Hůře se mi jezdilo na druhou ruku (na pravou) a zrovna na tudle ruku jsme měli zastavit a to mi moc nešlo, protože jsem zrovna vjížděla mezi dvě bariéry a už tak mi dosti dalo práci tam Dina nasoukat a ještě zastavovat mi dělalo menší problémky, ale zvládli jsme to. Když jsme přejížděli přes kavalety tak občas jsme to zvládli s ťuknutím ale jednou, nebo dvakrát čistě. Jinak bylo všechno OK. Nakonec jsme po ježdění nakrmili a já tam ještě zůstala a kecala se Zuzkou a umyla p. Hoderové (Lancelotovi) kamaše. Nakonec z toho byl hezký den.

Neděle
Tendle den jsem chtěla být ve velké, ale nakonec jsem šla s Peťulkou do nové. Trvalo nám to trochu déle, protože jsme měli "menší komplikace" s kolečkama. Nakonec jsme to nějak zvládli a dodělali. Šli jsme si pak pro jídlo a následovně se juknout na jízdárnu jak ještě doskakují skokovku. Pak jsme ještě dali piliny do malé a rozdávali se koně. Ten den tam s náma byla Baruška a poprosila mě, jestli by jsi nemohla vzít Dina, tak jsem jí to samo dovolila, když ona je na internátu a na koních byla po měsíci. Tak na mě vyšla Milagros. Když jsme po hledání sedel atd. nakonec dosedlali, šlo se na jízdárnu. Na jízdárně jsme si všecko všichni upravili a mohlo se vyjet. Hned na začátku jsem poznala, že je Milagros kobylka hbytá , ale v kroku vždycky jakobi zleniví. Takže klus byl rychlý, musela jsem jí celkem dost zpomalovat. Pak jsme měli (ti co umí) cválat na volné otěži a postavit se do lehkého sedu. No na poprvé mi Mili nechtěla nacválat. Napodruhé sem jí švihla bičíkem. Cval měla takový nepravidelný, přirovnala bych to jakobi ke kontracvalu, ale cválala na dobrou nohu. Hodně zrychlovala a ve stehením jsem měla problém í zpomalovat, takže to vypadalo celkem dost neohrabaně, ale nakonec jsme to jakž takž zvládli. Pak byl opět klus a já se rozhodla, že pokud se bude ještě cválat, tak že Ivče řeknu, že už cválat pro dnešek nechci, přecejenom jsem na Mili seděla úplně poprvé a měla jsem s ní cválat ještě k tomu přes kavalety. Tak to jsem bohužel odmítla a pro dnešek jsem již jen jezdila v kroku a klusu. Trošku mě mrzelo, že nemám více odvahy, ale zkusila jsem to - aspoň něco. Milagros je jinak kobylka celkem pohodlná akorát mi velmi vadí to její balení hlavy. Na začátku jsem jí tu hlavu i pokoušela zbalit sama a nechala se a jezdilo se fajně, ale ke konci už balila sama a balila jí hodně až mě velmi vytahovala dopředu a tím pádem i zpomalovala. To je její hlavní mínus. Buď má takový zlozvyk, nebo se jí tak jezdí lépe - nebo může mít špatnou uzdečku. Ona to totiž začne dělat jakmile jí nandáte uzdečku, už vám strká a tahá hlavu dolů. Kdo ví, někdy se na to Ivi musím zeptat. Jinak bylo krásné přímo podzimní počasí a i přes jakékoli špatné či horší chvilky to byl hezký den.

4-kolo SONK - poslední!

6. října 2009 v 14:15 Soutěže
Soutěžící č. 1 -

O mě
Přezdívka: Carinka*Pajuška
Vztah ke koníkovi: zamilovala jsem si ji hned na první pohled- ten den co jsem přišla do klubu... Nikdy se nenajde jiný kůň který by byl stejně úžasný jako ona... carinka+ me= love 4ever
Jak dlouho koníka znáš: asi dva a půl rok

O koníkovi
Jméno: 791 Amon-9 (Carina)
Přezdívky: Carinka, caroušek, carča, carin, když zlobí tak amonka(proto, že to nemá ráda :-D)
Věk: 21 let!
Plemeno: český teplokrevník
Jaký je (povaha, něco o něm): klidná poslušná, hodná, někdy ale i energická, elengantní, krásně skáče, zdravá, někdy jí trošku bolí zadní nožky. Je z hřebčína albertovce, kde prožila svoji parkurovou kariéru(skok ,,S")
Jak se k tobě chová: když přijdu do stáje, udělá ne mn ten svůj krásný kukuč, na jízdárně poslouchá, nikdy nebyla vyloženě zlobivá.
Foto:


Soutěžící č. 2 -

O mě
Přezdívka: MaRtUnKaA
Vztah ke koníkovi: Jee nepopsatelnýý_♥
Jak dlouho koníka znáš: Už to budou dva roky_V řijnu no_:))

O koníkovi
Jméno: Šína
Přezdívky: Šíněna,čína,příšerka,šinuška
Věk: 12
Plemeno: ČT ;)
Jaký je (povaha, něco o něm): Povaha hodná,nekope,nekouše,někdy temperament,prost zlatíčkoo
Jak se k tobě chová: Je prostě úžasná a proto ji mám tááák rááád_♥♥♥
Foto:

Tak a hlasujte:) 4.kolo SONK je rozhodující, proto ho pokusím ukončit co nejdříve, ale samozřejmě také podle počtu bodů. Zároveň mi už můžete pomalu psát copak byste chtěli jako upravenou fotku - dejte mi tu odkaz nebo pošlete na e-mail.

4.kolo-vysvětlení

5. října 2009 v 14:22
4. kolo bude až po rozhodnutí o autorství fotografií. Pokud si "Týna" bude přát, aby soutěžící odstoupil (jelikož jsou to zřejmě její fotky), nechť napíše do článku 3.kola či sem, v tomto případě pak tedy vypadne Carinka, pokud ovšem takto nebude, vypadne podle počtu hlasů Valerie.


3.kolo SONK!

1. října 2009 v 15:11 Soutěže


Soutěžící č. 1 -

O mě
Přezdívka: Carinka*Pajuška
Vztah ke koníkovi: zamilovala jsem si ji hned na první pohled- ten den co jsem přišla do klubu... Nikdy se nenajde jiný kůň který by byl stejně úžasný jako ona... carinka+ me= love 4ever
Jak dlouho koníka znáš: asi dva a půl rok

O koníkovi
Jméno: 791 Amon-9 (Carina)
Přezdívky: Carinka, caroušek, carča, carin, když zlobí tak amonka(proto, že to nemá ráda :-D)
Věk: 21 let!
Plemeno: český teplokrevník
Jaký je (povaha, něco o něm): klidná poslušná, hodná, někdy ale i energická, elengantní, krásně skáče, zdravá, někdy jí trošku bolí zadní nožky. Je z hřebčína albertovce, kde prožila svoji parkurovou kariéru(skok ,,S")
Jak se k tobě chová: když přijdu do stáje, udělá ne mn ten svůj krásný kukuč, na jízdárně poslouchá, nikdy nebyla vyloženě zlobivá.
Foto:

Soutěžící č. 2 -

O mě
Přezdívka: wendulka
Vztah ke koníkovi: miluju juu♥♥
Jak dlouho koníka znáš: máme ji 3 roky =)

O koníkovi
Jméno: Valerie
Přezdívky: Valushka, Val, Valy, Valushenka...
Věk: 11
Plemeno: tyrolský hafling
Jaký je (povaha, něco o něm): zlatíčko xDhrozně hodná, trochu temperamentní..na jízdárnu na ni může sednout každý, i když neumí jezdit /akorád se loudá xD/ al do terénu spíš pro zkušenější...mno jinak je čistokrevná a odchovala 3 hříbátka♥
Jak se k tobě chová: milee xD
Foto:


Soutěžící č. 3 -

O mě
Přezdívka: MaRtUnKaA
Vztah ke koníkovi: Jee nepopsatelnýý_♥
Jak dlouho koníka znáš: Už to budou dva roky_V řijnu no_:))

O koníkovi
Jméno: Šína
Přezdívky: Šíněna,čína,příšerka,šinuška
Věk: 12
Plemeno: ČT ;)
Jaký je (povaha, něco o něm): Povaha hodná,nekope,nekouše,někdy temperament,prost zlatíčkoo
Jak se k tobě chová: Je prostě úžasná a proto ji mám tááák rááád_♥♥♥
Foto:

Tak a hlasujte:) 2.kolo bude trvat přibližně podle počtu bodů.
Oddělovače by kone.blog.cz, lovehouse.blog.cz