Listopad 2009

Wikipedie

30. listopadu 2009 v 15:57
Ahoj, dnes přináším článek s informací o finanční krizi Wikipedie.

Jak sami vidíte, je ve značném "mínusu". Samozřejmě Vás tu nebudu žídat, abyste jí přispěli, i když jestliže budete mít pár penízek na víc můžete jí pár přispět. Uvědomte si, že wikipedie není jenom internetová knihovna. Podporuje desítky projektů po celém světě - v budoucnu může klidně podporovat i ten Váš. Nezklamme Wikipedii, stůjme při ní na pořád.

29.11.2009

29. listopadu 2009 v 16:14 Tréninky-Stáj u Luka
Dnes jsem šla s Lenčou do velké stáje kde jsme hlavně krmili, uhazovali vlečku a pak i pomohli dovybrat. Pak jsme šli s paní Andreou do nové stáje. Tam jsem s Leňou vyvážela kolečka a nabírala piliny. Pak jsme i pomohli dovybírat a nakonec jsme asi přes dvě hodiny strávili u úklidu pilin - do boxu. Hromada byla velká, že by se vlezla a pokryla celou naší novou halu. Takže jsme odvedli velký kus práce. Jak bylo vše hotovo, hledali jsme Ivu. Pak našla Iva nás :D. Ptala se nás koho chceme, tak já už automaticky jako robot "DINO":):D. Takže mi ho Iva svolila. Se sedláním jsme se trochu sekli, jelikož měla Lenča Teimist hodně špinavou. Ale nakonec všechno dobře dopadlo. Jakmile jsme byli na jízdárně a nasedli, začli jsme krokovat. Pak jsme klusali. Vše bylo přímo úžasné :). Dnovi to moooc slušelo, protože má nový zimní sestřih. Trochu má přistrihnutá krku, hřívu má krásně prořídlou a zastřihnutou a ocas má úžasně hebký a prořídlí. Pak jsme měli jt ve stehením klusu. p. Richard viděl jak jezdíme takže přišel a každému z nás vysvětlil jak máme jezdit ve stehením klusu a pak jsme to s ním hodně dlouho cvičili :). Pak už nás pěkně boleli nohy :D. Nakonec jsme cválali v lehkém sedu. První cval mi nevyšel, jelikož jsem to blbě pochopila a byli jsme oba s Dinem "vynervovaní". Pak už nám všecko vycházelo. Pak jsem se střídala s novou holkou. No hrůza, Dina jenom pleskala bičíkem a při nacválávání mu strašně cukala v hubě. No hrůza. Naštěstí jsem to pak Dinovi vynahradila a vzala jem ho na pastvu zlatíčka mého nádherného :). Byl to moc krásný den! :) Za vše děkuji Dinovi...


Design pro SB Páju (Pavlu)

28. listopadu 2009 v 13:18 Moje galerie
Tak jsem ti dokončila a dovyrobila ten design :) Dala jsem tam všech 5 fotek jen ta 6 se tam už bohužel nevešla.


Úprava SB

27. listopadu 2009 v 14:56 SB
Ahoj, takže jsem ze "seznamu SB" vymazala SB Dajdula, SB Martinka a SB Viki. Zde máte důvody:

SB Martinka -bohužel zrušila blog

SB Dajdula - už má nekonečně dlouho pozastaveno a vůbec nechodí na blog

SB Viki - na blog sice jakž takž chodila, ale bohužel potřebuju odlehčit seznam a tvé pravidla se mi bohužel nelíbí

Upozornění pro SB Lola: Já vím, že nemáš hold na blog tolik času, ale jestliže vidím, že na tom ICQ či FB jsi nebo píšeš na blog článek tak zkus oběhnout, nebo min. dát na svůj blog oznámení.
Upozrnění pro SB MartinQa: Už přes týden - dva máš na blogu upozornění o rekontrukci. Žádná rekontrukce ani nic podobného. Neobíháš...

To bude asi vše. PS: Pokud máte ke mě nějaké připomínky, napište je určitě do komentářů. Děkujií

Vybavení pro jezdce

25. listopadu 2009 v 16:14 T.o K. -Jízda
Jestliže chcete jezdit na koni, je třeba si alespoň postupem času koupit potřebné vybavení (základní).
Vybavení můžete shlédnout zde (není to veškeré vybavení či pomůcky, které existuje, ale já jsem vybrala alespoň ty, se kterými se zajisté často setkáte):


Pro první hodinu si stačí zajistit pevnou obuv (nejlépe s hladší podrážkou a mírným plochým podpatkem), triko s dlouhým rukávem (nebo min. tričko, které nijak "nevlaje"), přiléhavé kalhoty (nikoli džíny či kraťasy, nejlépe legíny) a samozřejmě přilbu (v některých stájích dovolují i cyklistické).

22.11.2009

22. listopadu 2009 v 17:19 Tréninky-Stáj u Luka
Dnes byl krásný a tipicky podzimní den :-). Ráno jsme nakrmili velkou stáj a pak jsme jí samozřejmě vybrali. Jak bylo vše hotové, šli jsme si rozdat koně. Já poprosila Ivču o Dina, že mi nevadí, že je po hubertce a půjdeme jen krok a klus, že mi to je opravdu jedno, hlavně, že si na něm zajezdím. Tak jsme začali čistit koně. Já jsem nejdřív Dinouškovi vyčistila pořádně kopyta a pak přišla Leňa a pomohla mi ho vyčistit, protože byl hodně špinavý a zacuchaný. Tak jsme ho vyčistili a pak jsem mu dala kamaše, Leňa mi pomohla z uzdečkou (protože mi to tentokrát nějak nešlo, resp. Dino si nechtěl vzít udidlo) a sedlo už jsem zvládla sama. Tak jsme pak vyšli na jízdárnu a tam jsme jezdili Krok, klus a lehce cval (holky jezdili cvalem ještě navíc, ale Dinoušek už ne). No tak pak jsme vykrokovali a šli jsme do stáje, kde jsme odsedlali, nakrmili a vybobkovali. No a nakonec jsme šli s Leňou popást Dina a Teimist a pořádně jsme je vyčistili :-). Byl to velmi krásný den!

PS: Nezlobte se na mne prosím, ale z důvodu, že připravuji to video do Teorie jízdy teď nemám čas oběhnout. Oběhnu určitě zítra!

20.11.2009

21. listopadu 2009 v 12:16 Tréninky-Stáj u Luka
Ahoj, tak vám povím jak bylo včera na koních. Celkem to šlo :). Když jsme přišli tak klasicky jsme vybobkovali velkou stáj a pak jsme se vrhli na ztahování poníků a kobyl z výběhu. Já jsem shodou okolností vzala Griseldu tak jsem jí měla i na ježdění :D. Tentokrát jsme nelosovali, i když jsem dostala Griseldu tak jsem ráda, protože je to mnohem lepší dostat koně přímo od trenéra než losováním. No jak jsme měli nasedláno (konečně) tak jsme šli na jízdárnu. Všecko bylo OK, už jsem cválala atd. Griselda je úžasný koník jen má děsně blbé sedlo a pak je tu faktor, že jezdí nerada. Prostě si už zvykla, že bude trávit čas ve výběhu s ostatními :). No pak jsme koně po tréninku odsedlali, nakrmili velkou stáj a pak jsme postupně všem koním co jezdili namazali kopyta - což mě velmi baví :D (upřímě). A co Vy a koníci? :) Já doufám, že zítra bude pěkné (aspoň trochu) počasí a budu si moct zvít Dinouška, jelikož jsem ho již dlouho neměla jak je rok dlouhý :).

Pro Aníska

18. listopadu 2009 v 11:47 SB
Anísku omlouvám se, že diplom není světový, ale bohužel nemám čas.

Achalteke (video)

15. listopadu 2009 v 13:55 Achalteke Tukleky


Po prázdninách 2010 vytvořím nové video, s koňmi přímo z farmy.

Hubertova jízda (Video)

15. listopadu 2009 v 13:54


ZZVJ 2009 (Video)

15. listopadu 2009 v 13:48


JJD- Voltižní přehlídka (Video)

15. listopadu 2009 v 13:46


JJD - Přehlídka koní (Video)

15. listopadu 2009 v 13:45


Naše mrňata - 1. díl

15. listopadu 2009 v 13:42


Novinky Říjen - Listopad 09

15. listopadu 2009 v 13:34
Byli odvezeni / prodání: Marlow, Jack Daniels, Casper, Lanette, Sally Izabey, Banga (a její hříbě), Cabana (a její hříbě), Luna, Hříbě od Daisy (Girdy)

Dále na prodej: Durman, Tomasio a Alexander (majitel: Petra Byrtusová)

Přibyli: Lamíra (majitel: Lenka Šarovcová), Jupík (přezdívka)(majitel: Soňa Fiedorová)

Nová hala je již skoro hotová. Rozhodně je už v provozu. Stačí jen dodělat pár maličkostí - to je dostavět tribuny a bufet (samozřejmě uklidit halu i její okolí).

Pro jingas.lin za spřátelení

15. listopadu 2009 v 13:19 SB
Poslední dobou nám přibývá stále více a více SBéček :). Jsem moc ráda, že se ozývají hlavně blogi o koních tak tady jeden úžasnej máte (naše nové SB): SB jingas.lin

A tady diplom za spřátelení:


Omluva!

14. listopadu 2009 v 9:32 Důležité oznámení
Ahoj, omlouvám se, že neřibyli ty nové články. Já jsem totiž včera (v pátek ) dostala horečku a tudíž mi bylo moc zle abych byla na PC. Děkuji za pochopení, během dneška něco určitě přibyde.

8.11.2009

9. listopadu 2009 v 15:55 Tréninky-Stáj u Luka
ČÍM bych tak začala? No byla jsem ve velké stáji a uhazovala jsem celou dobu vlečku :D, protože mě bolelo břicho a tohle bylo nejlepší. Pak jsem šla pomoct s Karin Lence do nové stáje. Tak jsme vyvezli pár koleček hnoje a pak jsem měla jít s Karin za Ivou, že pojedeme na lehkou vyjížďku. Tak jsme se s Ivou domluvili a já jsem měla Teimist a Ivča si vzala Dina. Byla to super vyjížďka :). No a pak jsem už byla jen s Leňou. Sice Karin čistila Girdu, ale já s Ľeňu jsme vždycky něco kutili. No byl to moc luxusní den:)!

6.11.2009

7. listopadu 2009 v 18:11 Tréninky-Stáj u Luka
Klasicky jsme přišli a povybírali a pak se losovalo. Dneska jsem měla Teimist. Jelikož jakmile jsem nasedla tak mě začalo "opět" bolet břicho (i když už sem mezitím 1-2x cválala tak se to zase vrací) tak jsem řekla p. Karolíně, že dnes ještě cválat nebudu, ale příště bych už snad měla - tak snad budu moct. Trénink byl fajn akorát mi hodně vadilo, že jsme jezdili potmě a byla i větší zima nežli odpoledne. Tak pak jsme nakrmili já ještě vyčistila Teimi a Dina a jela jsem domů.
Zítra mám s Leňou službu tak se těším - bude sranda :)!

Koníci

4. listopadu 2009 v 14:42
Takže už se velmi těším na páteční a hlavně na nedělní koně. Co vy? Taky se těšíte na koníky?
Oddělovače by kone.blog.cz, lovehouse.blog.cz