Prosinec 2009

Nový dess

31. prosince 2009 v 17:57
Máte tu záhkaví na Silvestr :) Zítřkem, popř. pozítří jsem dám jiné :-)

Loučím se s rokem 2009

31. prosince 2009 v 16:51 Důležité oznámení
Pro mě většinou Silvestr znamenal dobrý program v televizi, pěkný ohňostroj venku a dobrá žranice doma. Od minulého roku však pro mne znamená hlavně rozloušení s uplynulým rokem. Tak bych to chtěla udělat i zde. Za rok 2009 prošel tento blog mnohými změnami, od designu, po tématiku článků (pouze o koních a stáji u Luka). I můj život se změnil, mám za sebou nádherný rok ve Stáji u Luka, avšak o tomto životě až zítra. Snad doufám, že všechny změny z toho blogu byli pouze pozitivní a to platí i o článcích. Řekněte sami, jak se Vám líbil tento blog přes rok 2009? A jak Vám se líbil Váš blog po rok 2009?
Zítra si připravím "řeč" prezidenta toho blogu Charliess na Nový rok :-). Moje řeč se aktualizuje v 14:00.

31.12.2009

31. prosince 2009 v 16:40 Tréninky-Stáj u Luka
Dnes dopoledne jsme s Lenčou nakrmili malou stáj a pak jsme vybírali Velkou. Lenča vyvážela kolečka a já dávala piliny a seno, pak jsem zametala. S Beou jsme se zase domluvili ohledně prohánění atd. tentokrát jsme brali Teimist a Rose. Já jsem vzala Rose, hned jsem cítila, že je pořádně "nabušená". A taky, že byla. Už při krokování se mi i na vodítku lehce vzpínala a dokonce jsi vyhodila kozlíka. Bylo to zajímavé, protože si vyhodila kozla a pak se u mě zastavila a šla normálně krokem, jako by se nic nestalo. Po chvilce už jsem z toho byla natolik vystresovaná (jelikož jsme tam nebyli sami a já se bála, že mi Rose uteče ven z haly), že jsem si to vyměnila s Lenčou. Jakmile všichni odešli, zatáhli jsme bránu hali a pustili je. Rose si hodně vyhazovala, Teiminka byla už celkem v klidu :-). Po vyklusání jsme je vykrokovali a vzali domů. Pak nám paní Hoderová řekla, ať vezmeme Alexandra na procházku k lesu, takže já jsem vzala i Dina. Pěkně mě nažhavil ten můj krasavec, byl rozežraný a nabušený, takže neustále táhl k trávě a nechtěl přestat. Nakonec začal poslouchat, takže jsem ho ještě vzala do hali pokrokovat a nachvíli vyklusat a vycválat. Po chvilce krokování, jsem ho tedy pustila a přichystala nějaké kavaletky. Pak jsem ho pobídla do klusu a klusala s ním dokola jakoby byl na lonži. Pak do cvalu a zas do klusu a do kroku. Pak zas nachvili, klus, cval, krok a pod. jsem to střídala. Na hlasové pobídky celkem rozuměl, rozhodně lépe než Rose. Ale důležitá je i řeč těla, což ale bohužel tak velká hala neumožňuje. Pak jsme to zkoušeli na druhou stranu, ale Dino je prostě levák, na pravou ruku prostě nechce jet. Takže jsme to párkrát zkoušeli a Dino se vždy v polovině naštval, otočil se, vyhodil, nacválal a občas si to cválal přímo ke mě (jelikož jsem stála na středu a udávala pobídky). Nakonec jsme ho chvíli nechali a pak jsem ho vyklusala a pořádně vykrokovala. Když jsme dorazili do stáje, Dina jsem chvíli nechala spočnout a vzala Tomasia do uličky, jelikož jsem mu chtěla zaplést pár copánku na zítřek. Tak nějak jsem mu něco spletla :-D. Není to moc slavné, ale lepší než nic :-). Pak jsem ještě vyčistila Dina a šla domů. Fotky Vám tu pak nějaké dám, až je budu mít ;-).


Cvičíme přirozenou komunikaci :-) Přední nožky se nám už daří :-) cvičíme kamzíka :-)
Tady je nádherný :-)
No a můžu Vám říct, že od posledně se už hodně sklidnil. Sice si vyhodil atp. ale už dokáže v klidu klusat a cválá jen na pobídku, ze cvalu poslechne i na přechod do klusu/kroku takže snad si ho budu moci vzít v neděli pod sedlo - uvidíme.

Novinky tento týden

30. prosince 2009 v 18:39 Novinky - Oznámení
Takže jsem (jak jsem slíbila) k pár "dosažitelným" tréninkům přidala foto, takže se můžete podívat. Ještě přidám foto k poslednímu :-).
Mimochodem pár z Vás mi říkalo, že ani nevíte, jak Dinoušek vypadá, tak já Vám vyrobím záhlaví s ním ;) Ale tady jedno foto z nedávných koní:

Doufám, že se Vám foto líbí, mimochodem Dino má na sobě tu mojí a jeho novou ohlávku :-).

30.12.2009

30. prosince 2009 v 17:26 Tréninky-Stáj u Luka
Takže včera jsem měla "volno" takovou "dovolenou", ale dnes jsem už jela do stáje. Ráno tam už na mě čekala Lenča, takže jsme šli nakrmit malou stáj a pak vybírat do velké. Já vozila piliny, seno a zametala. Pak jsme vybírali malou stáj a nakonec jsme šli na novou. Tam jsem vybírala a pakl zametala. S Beou jsem se domluvila, že vezmeme Dina na procházku a pak do hali pořádně prohnat. Lenča se domluvila na Teimist, prohnat v hale, ona to taky potřebuje, taky dlouho stála. Takže jsme se šli najíst a pak vyčistit koně. Teimist na procházku nešla, takže Lenča vzala Sharmonu a já jak už jsem řekla Dinouška. Takže jsem si Dina vzala do uličky a tak z lehka vyčistila srst i kopyta. Pak jsme oba dva vzali na vodítko a šli na procházku směrem k lesu, kolem výběhů od kobyl a klisen. Nechali jsme je chvíli popást a šli do haly. Sharmona se dala do stáje a já jsem šla krokovat Dina. Zkoušeli jsme i přirozenou komunikaci, přes kavalety, mezi kavalety, kolem překážek, změny směru, chození na volno, klusání na volno a pod. Pak jsem si vzala lonžovací bič a pořádně ho prohnala. Nechala jsem mu tam i kavaletku, kterou krásně skákal. Pak prišel Alabaster, takže jsem ho už jen vykrokovala. Trošku problém jsme měli se cváláním na pravou ruku, jako naposled, ale Lenča mi pomohla takže to bylo dobrý. Pak jsme tedy vzali Teimist a to teda byla jízda! Pak u jsem musela jít, ale ještě jsem vyčistila Dina z lehka a sundala mu "jeho" ohlávku. Mimochodem jsme s Lenkou od paní Poledníkové dostali za pomoc přes celý rok koňský kalendář :) a od Beátky pozvánku na "Novoroční vyjížďku" :-). Já pojedu na Tomasiovi a Lenča na Maníkovi :-). Co vy a Nový rok? Taky si dáte vyjížďku?

Teimist
Znovu Teimist
Teď už Dinoušek :-)
Jedna fotka sice ne moc kvalitní, protože je v hale málo světla, ale Dinoušek je tam přímo nádherný :-) :-*

28.12.2009

28. prosince 2009 v 19:54 Tréninky-Stáj u Luka
Dnes byl opravdu krásný den u koní. Ráno jsem přišla do Velké stáje a hned šla pomoct Vanese (Bea) s krmením. Pak prišla Kačka W. takže jsme krmili spolu senem. Jak bylo hotovo, šla jsem s Lenkou Šárovcovou do Nové stáje. K konci pak Lenka odešla a já to tam vše dodělala. Pak jsem ještě pomohla ve velké zametat a šlo se do malé vybírat. V malé to šlo celkem rychle. S Kačkou jsem pak šla do nové, šla totiž jezdit na Tomasia. Tak jsem jí s ním pomohla a šla jsem jí fotit. Fotila jsem i Beátku, která šla jezdit na Rose. Pak šla Kača skákat trochu a Bea jí vedla, takže já jsem si mohla sednout a vykrokovat Rose. Bylo to super ;). Pak jsem byla s Kačkou. odsedlali jsme Tomasia a šla jsem s ní do šatny. Kačka mi řekla, že teď dostala na starost Dina, aby se do konce týdne rozjezdil takže se o něj klidně můžu postarat a vzít ho do haly trochu prohnat. Bohužel hala nebyla volná. Když jsem byla zjišťovat, jak je na tom velká hala, Hanka mi dovolila si vykrokovat ještě Hasánka takže to bylo opravdu velmi super :). Pak jsme nejdřív nakrmili Velkou stáj a pozametali, nová stáj se krmila až večer ovsem, protože seno bylo celé prohnilé. Kolem páté hodiny jsem tedy očistila Dina a vzala ho do velké haly prohnat. Nejdřív jsem ho trochu vykrokovala a pak jsem ho pustila a on pořád chodil za mnou :). Zlatíčko! Tak jsem tedy začala "běhat" a on pořád za mnou a kluše :). Zlatíčko! Pak jsem si došla pro lonžovací bič a trochu ho popohnala (jen náznakem). Dinoušek radostí dvakrát vyhodil a pak se rozcválal po celé hale. Cválal asi jedno kolečko a pak prešel zpátky do klusu a do kroku. Tak jsem ho ještě trochu popohnala na druhou stranu a dala jsem mu trošičku oddych (tak 5 minut). Pak jsem s ním zase začala trošičku klusat a nakonec jsem ho pořááááádně prohnala na obě strany. Božatko moje trochu zakopl o bariéru, ale nic se mu nestalo :). Pak jsem s ním tak 5-10 minut krokovala a vzala ho do stáje. Tam jsem ho s mojí maminkou vyčistila, dala mu pusu a šla domů. Musím Dinouška velmi pochválit, protože mě celý den poslouchal, to stejné platí pro krokování s Rose a Hasanem :).


Foto

27. prosince 2009 v 16:39 Novinky - Oznámení
Ahoj, chystám se k těm tréninkům u kterých mám fotografie jich pár přidat. Co říkáte? :-)

27.12.2009

27. prosince 2009 v 16:39 Tréninky-Stáj u Luka
Ráno proběhlo bohužel bez Lenky. Ta prišla kolem té 9:00 takže pak už šla vše práce více po másle. Službu měla Mája Michalík. a Ala Ch. takže o malou a novou stáj bylo postaráno. My jsme tedy vybírali Velkou stáj. Jakmile bylo vše hotové, po svačině jsem šla s Lenčou a ještě jednou holčinou povodit koně. Samozřejmě, že já jsem si vzala Dina. Nejdřív tak z lehka vyčistit a hlavně kopýtka a pak vzít na nádhernou novou ohlávku a vodítko. Můžeme jít! Hned při východu ze stáje šlo poznat, že je Dinoušek "lehce" nabušený. Také Teimist měla v sobě hodně energie. Oba dva dlouho nejezdili. Takže jsme po chvíli, kdy jsme dorazili k loukám, museli nechat koníky trochu popást. Pak byl trochu problém, je dostat zpět na cestu, hlavně s Teimist. Po chvilce se Dinoušek uklidnil a už jsem ho měla takzv. "na háku" :-). Teimist byla náš "vedoucí kůň", ale jelikož začala nesmírnězlobit, vedení jsme se ujali my, já a Dinoušek. V tu chvíli mě taky nádherně poslouchal. Sice natáčel hlavu a pokoušel se dostat k trávě, ale já ho měla pod kontrolou.
Pak jsme své miláčky pořádně vyčistila. Já jsem Dina ještě pofotila a udělala malou "masáž" :-).

Hřebeček

Můj Dino v nové ohlávce :-) :-* ♥ Sluší mu? :-)
Já a Dino :-) :-* ♥

25.12.2009

25. prosince 2009 v 19:43 Tréninky-Stáj u Luka
Tak tu máme svátek a jde to i znát na počtu lidí u koní. Lenča dnes měla službu a protože na ní byla Leňa nakonec sama tak jsem tak s ní zůstala. Takže jsme ráno jako obvykle vykydali všechny stáje, malou stáj vykydala Lenka Š. Pak jsme měli "volno" takže já jsem si vzala novou ohlávku a šla jsem jí zkusit Dinovi. No sedí mu přímo nádherně! Pak jsem si ho tedy přivázala a pořádně ho vyhřebelcovala atd. :-). Lesknul se krásně ;-). Pak jsme byli chvíli v hale a pak jsme čistili třebas Tomasia, pak kobylkám ostříkavali nožky. Nakonec jsme nakrmili malou a velkou stáj, vyčistili pár kobylek a nakrmili večerním ovsem :). Pak jsme jeli utahané domů :D.
Co Vy a koníci?

Vánoce 2009

25. prosince 2009 v 19:33 Novinky - Oznámení
Tak co Vaše Vánoce? Copak jste dostali pěkného? :-)
No já jsem toho nedostala moc, rodiče totiž před Vánoci koupili nové věci na koně jezdecké, které jsem nutně potřebovala a navíc mi teď budou přes rok dokupovat věci na koně i jezdecké. Nejvíc jsem byla ráda za krásnou ohlávku a dečku (čabraku). Zatím to budu používat asi na Dina :), protože ho teď jezdím asi nejčastěji a starám se o něj asi taky nejčastěji. Pozsději až se budu starat o jiného koně nebo mít vlastního či pod. tak to zase bude mít on, nebo on bude mít nové, prostě až to bude tak se to vyřeší :D.
Dnes určitě přidám článek o dnešních koních a pořádně oběhnu :). Jestli tu budu zítra, nemůžu na 100% říct, ještě uvidím ;),ok?

PF 2010

23. prosince 2009 v 11:56 Novinky - Oznámení
Všem přeji Veselé Vánoce a šťastný Nový rok!
PS: Teď tu nebudu tak se prosím nehněvejte, v pátek nebo v sobotu přidám článek o pátečních koních, v neděli o nedělních a v pondělí o pondělních (mám službu :))

Slíbený Nový Dess

21. prosince 2009 v 14:33 Novinky - Oznámení
Slíbený nový dess je již zde ;) Líbí se Vám? Já doufám, že ano :)
Před Silvestrem (po Vánocích) zde bude další Nový dess ;)

20.12.2009

20. prosince 2009 v 18:44 Tréninky-Stáj u Luka
Dnes jsme byli na koních s Lenčou sami. Byla tam s náma (co jsme pracovali) vlastně jen Andrea, Iva je totiž nemocná. Takže jsme měli hotové všecky stáje až v 12:00 kdy jsme ladně padli v šatně a utěšovali se horkým čajíkem. Za chvíli jsme šli do stáje (směrem k Velké) ale potkali jsme holky, Danču s Gotikou a Sylvu s Ariku + jejich úžasný pejsek Doshan, kterého jsem měla tu čest hlídat a vodit :D. S holkama jsme šli do hali a proháněli jsme tam Ariku a Gotiku (foto bude brzy na rajčeti). Pak jsme se stavili ve Velké stáji a nakonec jsem zakotvila v nové stáji, kde jsem se postarala o Dinouška. Pak jsem všem koníkům popřála Veselé Vánoce a šla domů :). Co vy a koníci? :)

Vánoční provoz

18. prosince 2009 v 14:49 Důležité oznámení
Ahoj, jelikož jsou Vánoce svátky klidu, budu na blogu velmi minimálně. Chtěla bych Vám tedy oznámit, jak to zde bude o Vánocích klapat.

Kolem 19-20.12.2009 vyměním Dess
21-22.12.2009 přidám nějaké Vánoční články, samozřejmě články z nedělních koníků (Oběhnu)
23-24.12.2009 zde NEBUDU.
25-26.12.2009 zde taktéž zřejmě NEBUDU.
Další dny oběhnu a doženu vše, co jsem ztratila (zápisy, bleskovky...).

Doufám, že chápete :) Vaše Charliess

Nabíráme Nové SB

18. prosince 2009 v 14:33 SB
Ahoj, líbí se ti můj blog? Máš také blog o koníkách? Tak neváhej a zapiš se ;)

Podmínky na mém blogu:

-chodit na můj blog a napsat jakýkoli komentář min. 1x týdně (nejlépe 2x do týdne)
-zapisovat se do zápisu
-hlásit pozastavení blogu
-účastnit se bleskovek

Já splňuji:

-obíhání (návštěva blogu s komentářem) min. 2x do týdne (většinou obíhám 3x do týdne
-účastním se bleskovek
-hlásím pozastavení
-čtu ráda komixy :)
-zapisuji se do zápisů ;)
-užijete si tu i legraci :)

Tak neváhej a zapiš se do komentů:

-Přezdívka
-tvůj blog
-splňuješ podmínky Ano/Ne

Novinky

17. prosince 2009 v 16:24 Novinky - Oznámení
V pátek nejdu na koně, takže "tréninkový" článek přidám zřejmě asi až v neděli :) Co Vy a koníci? Já vím, se ptám skoro v každém článku :D

Mimochodem přináším novinky:

-brzy přibude nějaká ta soutěž :)
-oznámení jak bude blog šlapat o Vánocích :)
-změněno Foto Týdne
-Další díl o koních již bude brzy hotov! :)

Vyhodnocení zimní bleskovky

15. prosince 2009 v 14:14 Soutěže
Z důvodu malé účasti jsem se rozhodla obdarovat všechny diplomem bez rozhodujícího místa (tudíž na místa to dneska není).
Snad se diplomy líbí a u další bleskovky ahoj ;)


Vyhodnocení Zápisu SB

14. prosince 2009 v 17:00 SB
Bohužel nyní budu jednat tvrdě a vyhodím všechny SB, které se již nezapsali. Bohužel to platí i o pozastavených blocích. Nedělám to proto, že bych neměla čas obíhat nebo pod., ale jelikož se mi hlásí stále více a více lidí pro spřátelení blogu takže jestliže bych chtěla někoho nové nabrat, musím taky někoho staršího ubrat - bohužel, je to tak.

SB které se zapsali či zůstávají:

Delleloret - Zapsala se, poctivě navštěvuje blog, píše i jiné komentáře nežli tipu obíhačky, za což ti děkuji ;).
DeniXeQ & s.r.o. - Zapsala se, poctivě navštěvuje blog
jingas-lin - Zapsala se, poctivě navštěvuje blog, píše i jiné komentáře nežli tipu obíhačky, za což ti děkuji ;). (Mimochodem je to čerstvé SB :))
wendulka - Zapsala se (Na blog sice chodí občas, ale chápu, protože má vlastní koníky :).)
TeUs.ShKa - Zapsala se, poctivě navštěvuje blog
K0nik - Zapsala se, poctivě navštěvuje blog, píše i jiné komentáře nežli tipu obíhačky, za což ti děkuji ;).
Etnies-SB - Zapsala se (Na blog sice chodí občas, ale chápu, protože má vlastní koníky :).)
Pavla - Zapsala se
♥Anísek♥ - Zapsala se, poctivě navštěvuje blog, píše i jiné komentáře nežli tipu obíhačky, za což ti děkuji ;). (Mimochodem je to čerstvé SB :))
Johana - Zapsala se (Dávám ti už bohužel poslední šanci si zlepšit reputaci ohledně navštěvování mého blogu - tj. obíhání a pod.)

SB které "vypadávají" již nejsou v seznamu.

Děkuji všem za pochopení zápisu a přeji úspěšný nový týden.

Zítra

13. prosince 2009 v 22:20 Novinky - Oznámení
- oběhnu ;)
- ukončím zápis - vyhodnotím ;)
- vyhodnotím bleskajdu
- a možná ešec raz něčo ;)

13.12.2009

13. prosince 2009 v 16:31 Tréninky-Stáj u Luka
Dnes jsem kydala ve velké a pak v nové. Jak jsme vše dodělali, šli jsme si rozdat koně a já jsem si vzala Tomasia (Dino stále odpočívá s kohoutkem :(:)). Tak jsme koníky nasedlali a pak šli do haly. Jezdilo se super, akorát Tomasio občas nechtěl klusat - cválat (jestliže je Tomaso vedoucí kůň, většinou nechce jet, takže když sem jezdila třeba za Manouem tak to bylo spíše OK ;)). No jakmile jsme se trochu rozjezdili tak to už byli perdy :D. V jednu chvíli sem trochu zavrávorala, ale vše bylo nakonec OK :). Po ježdění jsme nakrmili a vybobkovali velkou a novou stáj a nakonec jsem pořádně vyčistila Tomasia a Dina :).

Co vy a koníci?
Oddělovače by kone.blog.cz, lovehouse.blog.cz