Únor 2010

Veřejný trénink 27.2.2010

27. února 2010 v 15:05
Podle nových pravidel ČJF se na VT nesmí jezdci dekorovat, takže tento VT byl o trochu "chudší" než jiné VT, ale přece jenom se bylo na co koukat. V první soutěži bylo nejvíc neposlušností a dokonce i dva pády. Poslední soutěž byla na rozeskakování, takže to bylo velmi zajímavé - postoupili pouze 3 jezdci. Celkově bylo VT velmi povedené, jen škoda, že se lidí od 2. soutěže sešlo podstatně méně, nežli na soutěž 1. Na další VT, či Hobby se můžeme těšit někdy v Březnu. Mimochodem na závody se přijel podívat i Zdeněk Žíla, kvůli jednoho ze svých budoucích svěřenců (našeho Adámka Byrtuse).


27.2.2010

27. února 2010 v 14:58 Tréninky-Stáj u Luka
Koník o kterého jsem se starala: Borůvka, Dino, Lancelot Misi
Průběh: Dnes jsem na závodech dělala opět rozhodčího :-). Takže jsem ráno pomohla dovybírat a pak jsem šla čistit Borůvku a Dina. Pak jsem šla tedy rozhodcovat a občas jsem šla pozdravit holky. Nakonec jsem zašla za Dinem a pobyla trochu s Lancíkem :-).

26.2.2010

26. února 2010 v 20:20 Tréninky-Stáj u Luka
Koník o kterého jsem se starala: Dino, Borůvka, Sunshine
Koník kterého jsem jezdila: Borůvka
Průběh starání: Když jsem přišla tak jsem pomáhala se Sunny a Sunshine (čistit a sedlat). Pak jsem čistila s Lenčou Dina. Na ježdění jsem si "vyprosila" Borůvku (prostě jsem jí po nějaké delší době zase chtěla). No takže jsem jí pak šla čistit, uzdit a sedlat. Borůvka se děsně šklebila, ale "nastrojili" jsme ji v pohodě. Po ježdění jsme vyčistili koně a já pomohla s jednou stranou velké stáje (krmení) ale pak jsme šli s Lenčou nakrmit do nové. No pak jsme se stavili pro věci do velké a mohli jít domů, takže dneska to bylo navzdory těm zítřejším závodům v klidu.
Průběh jízdy: Už se opravdu těším až budu mít drezurní bičík, který kdybych dnes měla tak mám ještě lepší trénink, nežli jsem měla. Borůvka od začátku krásně šlapala a i přes kavaletky nádherně jela! Musím jí pochválit. Hodně se mi pak líbilo když jsme jezdili s Lenčou sami na kruhu, ale v klusu jelikož jsem si nějak při zatáčce narazila "kostrč". Jeli jsme v prac. klusu a měli jsme kruh zmenšit. My dvě jsme tak krásně zmenšovali, že to vypadalo opravdu krásně drezůrně, akorát mi občas chyběl ten drez. bičík, no což, polepším se pro příště, kdy ho už budu mít :-).

25.2.2010

25. února 2010 v 15:09 Novinky - Oznámení
Ahoj, moc se Vám omlouvám, ale dnes nepřibyde žádnej článek, ale samozřejmě oběhnout nezapomenu. Zítra vše napravím!

Vaše CharliessKrásný Achaltekinec

24. února 2010 v 17:38 Zajímavosti -K.

Moc pěkný Achaltekinský kůň a ještě krásnější drezůra.

Zajímavá stránka

24. února 2010 v 17:34
Zde můžete najít zajímavé informace o současné světové statistice. Nerada se dívám na ty databáze ohledně úmrtí, tam si tak lehce řeknete "a další číslo můžu být i já". No ovšem doporučila bych se podívat, protože pak si třeba uvědomíte, kolik špatných i dobrých věci se na světě za jeden den odehraje.

Blend - obrázkové pozadí na přání

23. února 2010 v 19:33 Novinky - Oznámení
Ahoj, chtěl/a by jsi pozadí do záhlaví svého blogu, blend, či obyčejnou tapetu na plochu?
Stačí vyplnit do komentářů vaše požadavky a na e-mail kajcenka@gmail.com zaslat fotografie :-)


Výstava - aneb mé "This Is It"

23. února 2010 v 18:31 Moje galerie
Výstava pro mě znamenala asi něco jako pro mého milovaného Michaela "This Is It". Vůbec se mi tam nechtělo, spíše jsem se bála, co přijde...Najednou jsem byla na výstavě a viděla svoje fotky :-). Pozorovala jak "děcka", co mě očividně od vidění nenávidějí "žasnou" nad mou fotkou...Skvělé odpoledne :-)

23.2.2010

23. února 2010 v 14:20 Novinky - Oznámení
Ahoj, dnes jdu na vernisáž, takže články přibudou až k večeru, zatím oběhnu II.skupinu.

Vaše Charliess, bůh Vám žehnej :-)

Jangi

22. února 2010 v 17:59 Achalteke Tukleky
Jangi

Datum narození: Únor 2010
Otec: Samurai
Matka: Jana-Jan
Linie: FakirpelvanGaspar

22. února 2010 v 17:55 Achalteke Tukleky
Gaspar

Narození: Únor 2010
Otec: Gumon
Matka: Grust
Linie: Kaplan

Gasparek je moc krásný a "vyvedený" hřebeček, pravý bratr hřebců Gyla a Ghadira. Novou majitelkou Gaspara se stala Linda Welschová.


Další Veřejný trénink

22. února 2010 v 17:47
Tak "nás" čeká další veřejný trénink, opět v sobotu (27.2.2010). Už nemám síly chodit na koně v neděli, protože práce je tam opravdu hodně a teď se dovídám, že veřejňáky a různé soutěže budou teď skoro každý měsíc, no a za Únor to už bude 3 akce v pořadí. Snad se všecko začne časově a hlavně fyzicky zvládat, dřív, než z toho zešílím :-D. Mimochodem rozpis najdete tady. Případné bližší informace v komentářích.

21.2.2010

21. února 2010 v 16:56 Tréninky-Stáj u Luka
Koník o kterého jsem se starala: Lancelot, Dino
Průběh: Ráno jsem přijela od 20 minutek později, ale ve velké měli teprve nakrmeno, takže jsem začla rovnou kydat s lenčou. Vybírala jsem Lancka, mám ho moc ráda, je komunikativní a mazlivý :-). Jakmile byl dobraný tak jsme mu s Andrej nakapali do očička a pak později na něj šla jezdit paní Hoderová. No kvůli vlečce jsme šli nejdříve vybírat do malé stáje a pak zpátky zase do velké. V průběhu velké stáje jsem šla schovat Dina, protože šla na něm jezdit jedna hrozná polská holka. Vůbec si Dina nechtěla vyčistit a k sedlání jsem jí musela "donutit". Dinoušek se mi zdá už v pohodě, když na něm šla jezdit takováhle holka, navíc jsem mu v pohodě nandala uzdečku, už se ten můj kluk zas vrátil zpátky! :-) Doufám, že si ho budu moci vzít, protože už mi velmi chybí. Nakonec jsem zůstala ve velké a pozametala tam, ostatní šli dodělat novou stáj. Protože jsem musela jet v jednu hodinu domů, tak jsem nemohla jezdit, ale nijak moc mi to nevadilo. Takže jsem pár minut před jednou zašla do velké a nakonec do šatny a domů.

Rady

20. února 2010 v 17:33
  • Než přistoupíme k řešení problémů svého koně, podívejte se na něj s odstupem a vytvořte si o něm celkovou představu.
  • Snažte se, aby Váš kůň měl vždycky možnost svobodné volby. Je to velmi důležité. Bude-li něco dělat z donuceni, nikdy to plně nepřijme.
  • Jestliže se kůň chová tak, jak si přejete, snažte se mu to co nejvíc zpříjemnit. Naopak, pokud dělá něco, co si nepřejete, snažte se mu to znepříjemnit. Pozor! Znepříjemnit v žádném případě neznamená způsobit mu bolest.
  • Pamatujte si, bolest je špatným učitelem.
  • Odpor, rozdělení a strach brání koni, aby se učil,
  • Co po něm chcete, kůň často pochopí teprve na třetí pokus.

TTEAM - Citlivé naladění

20. února 2010 v 17:24 T.o.K.-práce ze země
TTEAM se ve své činnosti zaměřuje na zlepšení rovnováhy, uvědomění si vlastního těla a koordinace koně s cílem dosáhnout u něj co nejlepšího emocionálního, mentálního a fyzického stavu. K řešení problémů se přistupuje beze spěchu, aby kůň měl dostatečné množství času pochopit, co se od něj požaduje, a všemu se důkladně naučit.
Pokud se na koně při cvičení příliš spěchá, hrozí tu možnost, že znejistí nebo se začne bát a výukový proces se naruší.
Odborníci z TTEAM se zaměřují především na vodění koně, na cvičení s igelitovými plachtami a překonávání překážek - třeba dřevěných plošin a kavalet uspořádaných různým způsobem (příkl. do vějíře).
Ve Velké Británii je odbornicí s nejvyšší kvalifikací v oblasti metod TTOUCH a TTEAM, zajisté Sarah Fisherová. Nejprve se věnovala aromaterapii a masážím lidského těla. Později prošla výcvikem u Lindy Tellington-Jonesové a Robyn Hoodové v USA.

Pozitivní motivace

20. února 2010 v 17:05 T.o.K.-práce ze země
Pozitivní koňská magie (Positive Horse Magic) je název výcvikového systému, který vytvořili Heather a Ross Simpsonovi na základě svých vědomostí o koních a zkušeností s psychologií koní. Systém Simpsonových se opírá o tzv. pozitivní motivaci. Myšlenka pozitivní motivace je dobře známá a široce používaná při výcviku psů a delfínů. Ve světě koní však jde o věc relativně novou. Podstatou je odměňování zvířete za splnění pokynu: pamlskem, hrou, pozorností cvičitele. Tím, že koně za správné chování odměňujeme, jej aktivně povzbuzujeme, aby takové chování zopakoval. Heather a Ross zjistili, že koně takový způsob výcviku motivuje a na další trénink se těší.
Tradičně pojímavý výcvik koní vychází z negativní motivace: např. při nastupování do přepravního boxu si kůň vybírá se dvou pro něho nepříjemných věcí - buďto nastoupí, nebo dostane výprask. Nastupování do boxu je ale možné pojmout i pozitivním způsobem, kdy koně odměníme za to, že se pokusí splnit, co po něm chceme.

Z pohledu koně je pozitivní motivace příjemnou záležitostí, zatímco negativní motivace jej přivede do stavu, kdy musí "se zaťatými zuby" vydržet. Pokud jsou splněny všechny zákl. potřeby koně (tj. cítí se v bezpečí, má dost žrádla, může si odpočinout a pobývá s přáteli), stráví podstatnou část svého života hrou. A právě vrozenou touhu koně po hře je možné při výcviku využít.

Myšlení jako kůň - nekonfliktní přístup

19. února 2010 v 19:56 T.o.K.-práce ze země
Motto výcvikových metod Michaela Peace zní: "Myslete jako kůň." Jde o nekonfliktní metodu nazvanou Think Equus, díky níž se mezi koněm a jezdcem zvětšuje vzájemný respekt a vytváří se ryzí partnerství, které je užitečné pro oba. V rámci tohoto partnerství má kůň i jezdec své povinnosti, oba zodpovědní za své chování a musejí se přizpůsobovat mentální situaci. Ani jeden z partnerů není dominantní; může se ovšem stát, že jezdec musí převzít kontrolu nad určitou situací, aby zaručil bezpečnost obou.
Michael se často setkává s tzv. problémovými koňmi, kteří se kupodivu začnou chovat jinak, jakmile pochopí, že jim chce pomoci. Změna v chování obvykle následuje poté, co kůň zjistí, že Michael nereaguje tak, jak je na to zvyklý u ostatních lidí.
Naučit se myslet jako kůň je základním principem metody Think Equus. Pochopíte-li, jak se kůň chová k ostatním koním ze stáda, jak vnímá svět, proč reaguje určitým způsobem a co ho motivuje, dokážete snáze zjistit přesné příčiny problémů, místo abyste se zabývali pouze jejich projevy.


Nový dess + omluva

19. února 2010 v 19:23 Novinky - Oznámení
Ahoj, včera jsem neoběhla za což se omlouvám - druhé skupině to napravím dnes! Dále je tu slíbený nový dess, který byl mů takový pokusný, nevím jestli se mi má líbit, či ne. Jinak Vám přeji pěkný víkend :)

Vaše Charliess, I love you *smile* :-)
Oddělovače by kone.blog.cz, lovehouse.blog.cz