Květen 2010

Rekonstrukce ukončena

31. května 2010 v 16:16 Novinky - Oznámení
Rekonstrukce blogu může být oficiálně ukončena. Nastavila jsem i nový design, ale rekonstrukce se týkala hlavně rubrik - musela jsem udělat nějaký pořádek v článcích. Nyní se vrhnu na návštěvu všech spřátelených blogů + zapíšu do seznamu naše nové SB Landy. Také bych chtěla rozpracovat nějaké tapety na plochu počítače a začít sestříhávat nové video o koních. Samozřejmě nezapomenu na velké množství článků! :-)

Charliess

Můj Diář

31. května 2010 v 16:10 My Diary
Ahoj, rozhodla jsem se založit si zde svůj Diář, protože mnoho mých myšlenek cpu do novinek tohoto blogu a to se moc nehodí, takže mé myšlenky a názory ať jsou od této chvíle zde :). Pokud Vás nebaví to číst, nikoho nenutím.

Mé video

30. května 2010 v 19:21 Zábava -K.
Ahoj, jak už víte, občas se trochu zabavím nějakým tím tvořením videí, buď z jezdeckých akcí a tréninků na koních nebo poučné videa. Nyní jsem sestříhala video o koních a líbí se mi hodně, protože tam je i krásné video ze hřbetu koně. Budu vwelmi ráda, když se na mé video podíváte, okomentujete a zvýšíte mi návštěvnost. Postupem času bude přibývat více a více videí, samozřejmě na téma "Koně".Jízda na koních (Rozcestník)

28. května 2010 v 12:02 T.o K. -Jízda
Tuto rubriku rozdělím na tři části- jedna týkající se pouze koně (chody koně, rollkur apod.), další samozřejmě jezdce (a koně) a poslední se bude týkat vybavení potřebné k ježdění a dalším aktivitám s ním spojené.

Kůň
Jezdec


Vybavení


Rekonstrukce

27. května 2010 v 12:33 Novinky - Oznámení
Ahoj, rozhodla jsem se pro rekontrukci tohoto blogu. Až bude hotová, začnu zase přidávat články :).

Plavení koní - V sedle

26. května 2010 v 14:56 T.o K. -Jízda

Milujete vodu? A miluje vodu i váš kůň? Pak je tedy čas si jít zaplavat!
Počítám s tím, že tvůj koník plavení zná, takže se tímto článkem zaměřím spíše na tebe - jezdce.
,
Poprvé by jsi měla jít do vody, která není hluboká a nejlépe s nasedlaným koníkem. V sedle se budeš lépe držet a můžeš si tedy vše bezpečně vyzkoušet.
,
Nevylekej se, když bude chtít koník sklánět hlavu nebo bude hrabat předními kopyty - koně si pouze hrají. V některých případech se koně vody bojí, ale tyto problémy musíš řešit s koníkem ze země.
,
Jakmile jsi si vše vyzkoušela ze sedla, můžeš pomalu přejít na plavení bez sedla. Ze začátku si třeba obklusej a obcválej břeh - i když se jdeš s koníkem plavit, nemůže jít do studené vody bez určitého přivyknutí na teplotu (akumulaci).
,
Po pár minutách už můžeš bezstarostně plavit koníka (potažmo sebe :D) i ve větší hloubce. Nespěchej na něj, koně většinou plavou pomalu, ale jistě. Dávej pozor na návraty do menších hloubek, mnoho koní se rozkluše nebo rozcválá.
Přeji příjemné plavení!

Plavení koní

26. května 2010 v 13:58 T.o K. -Jízda
Plavit koníka je jistě velmi zábavná činnost. Pokud ovšem koně vychováváte, je třeba ho s plavením nejdříve seznámit.

Zde je ukázkové video, jak koníka s vodou seznámit.
,
Někteří koníci se vody - tedy plavení - mohou bát. Ale každému strachu se lze postavit a u mladých koní je toto "přeučení" nejsnadnější. Vyberte si vhodnou vodní plochu v okolí s postupným sesuvem břehu (jako u moře). S koníkem se nejdříve procházejte po břehu, pokud Vás táhne směrem k vodě, může to být dobré znamení, proto postupujte blíže k vodě. Pokud se koník chová odtažitě, rozhodně ho do ničeho nenuťte - můžete k vodě chodit pravidelně každý týden a navykat ho na ni.
,
Pokud již koník dokáže vejít na břeh vodní hladiny bez problémů, můžete se s ním začít procházet ve vodě. Dobrým cvičením také je, když ho vodou zkusíte ošplouchávat (cákáte na něj vodu). Mnoho koní začne provádět takzvaný "španělský krok" - kope a hrabe do vody přední nohou. Jednoduše si hrají a vy se k nim můžete přidat. Rozhodně koně při jeho prvním plavení nepopohánějte.
,
Pokud chce jít koník dál, určitě ho nechejte. Plavte vedle něho nebo si jej můžete vzít na lonž - dávejte ovšem pozor, aby se nezamotal.
,
Nechoďte do velké hloubky ani když to bude koník chtít. Přece jenom plave úplně poprvé a pokud by se něco zvrtlo, nebudete moct mu pomoci.
,
Ve vodě zůstaňte s koníkem maximálně 20 minut. Jakmile vyjdete na břeh, chvíli krokujte podél. Další týdny s koníkem opět můžete tímto způsobem navštěvovat vodu.

Zase nemocná...

25. května 2010 v 18:47
No, jsem zase nemocná...Už mě to pořádně štve. Nevím, jestli mi to dělá ta alergie, ale teď dva týdny pršelo, takže to bude spíše nějaká viróza. Ale je mi hodně smutno po koních, nebyla jsem na nich nejdříve kvůli povodním, teď kvůli nemoci a už mě to pěkně štve :(. Při životě mě drží pár lidí, kterým jsem za to moc vděčná. Zítra zde přibyde samozřejmě více článku a s pořádnou tématikou - konečně :D :). Zatím Ahoj :)


Facebook

24. května 2010 v 12:37 Novinky - Oznámení
Ahoj, kdo z Vás má Facebook? Budu ráda, když si mě přidáte ;) (Karla Rohová)
...a nezapomeňte okomentovat nějaké fotky! :D

Konečně ubývá!

22. května 2010 v 13:45 Zajímavosti -K.
Týrání zvířat (koní) se v roce 2009 výrazně snížilo. Proti 705 řešeným podnětům v roce 2008 poklesl počet řešených podání v roce 2009 na 426. Na podnět orgánů veterinárního dozoru řešily obce s rozšířenou působností v loňském roce o 279 podezření na týrání méně. Pro týrání bylo stíháno 22 osob, obžalováno bylo 20 a pravomocně odsouzeno 19 osob.

Povinné označení logem Dance And Jump II.

22. května 2010 v 13:21 Zajímavosti -K.
Na stránkách nejstaršího českého webu o koních - Equichannelu - jsem se o této situaci dozvěděla a nyní Vám přináším pokračování. Equichannel se ČJF na toto téma dotázala a nyní nám přináší rozzuzlení:

Pro drezurní či reiningové mistrovství je jako povinná výbava předepsána pouze podsedlová dečka a ani ta, na rozdíl od loga, není povinná.
Povinné vybavení znamená, že např. v drezuře a reiningu (pouze na mistrovství světa a Evropy) má jezdec povinnost mít dečku, na které bude označení Czech Team, případně sponzora ČJF, pokud bude mít ČJF se sponzorem uzavřenou smlouvu. Je věcí jezdce, zda použije novou dečku s logem Czech Team a logem sponzora ČJF nebo zda se rozhodne pouze pro nášivku. Tato věc nesouvisí s tím, jaké oblečení a výbavu bude mít uhrazenou, příp. do jaké výše, ze strany ČJF. O tom se více zmiňuji v následujícím odstavci.
Každý reprezentant musí chtě nechtě propagovat i tuto firmu, a to i v případě, že s ní nemá nic společného. Znamená to tedy v praxi, že jezdec obdrží pouze podsedlovou dečku (v ceně řádově 500-1000 Kč) či jen samotné logo, pokud o ni nemá zájem, a přesto bude na nejvyšší soutěži propagovat firmu DJ, která mu, na rozdíl od např. jeho stálého sponzora, v ničem nepomohla a ničím neprospěla?
Jezdci možná nemají nic společného s firmou, která je sponzorem ČJF. Jsou ale vysíláni na mezinárodní závody Českou jezdeckou federací, která přispívá velmi výrazně na financování výjezdů. Každý rok ČJF podpoří účast našich jezdců na mezin. závodech částkou cca 2,5 miliónu Kč (zodpovědnost za rozdělení částky určené pro konkrétní disciplínu mají manažeři). Z toho pouze necelých 30 % je hrazeno z dotací Ministerstva školství a tělovýchovy. Zbytek jde ze společných prostředků. Celkovou finanční podporu účasti na mezinárodních závodech v roce 2010 ze strany ČJF naleznete v příloze tohoto dopisu. Kromě toho ČJF každý rok vydává 80 000 Kč jenom na reprezentační ošacení jezdců. Dovolím si vyjádřit svůj názor, že považuji za legitimní a spravedlivé, jestliže ČJF nabídne alespoň část reklamní plochy svému sponzorovi, který nabídne do pokladny ČJF finanční prostředky buď v hotovosti nebo barterově (tj. zajistí zdarma služby, které by jinak ČJF musela beztak hradit ze svého rozpočtu).
Pokud jde o to, zda jezdec obdrží jen dečku nebo i další oblečení, záleží na manažerovi disciplíny, který má v rozpočtu ČJF k dispozici prostředky na oblečení pro "své jezdce", event. může použít další prostředky v rámci své disciplíny.
Pokud bychom se měli dotknout obecně problematiky sponzoringu nebo generálního partnera, který by pokryl v plné výši všechny výjezdy na mezinárodní šampionáty ve všech sedmi disciplínách, pohybovali bychom se řádově v milionových částkách. Sponzoring však není charita a bohužel výsledky našich jezdců (až na světlé výjimky), zejména v olympijských disciplínách, které jsou z hlediska marketingu nejzajímavější, příliš zájmu sponzorů nepřispívají. Přestože my sami hodnotíme např. umístění do 20. místa na Mistrovství Evropy jako úspěch. Přesto návrh smlouvy s DJ počítá s tím, že reklamní plochy zůstávají nadále otevřeny i pro ostatní partnery, ať už se jedná o soukromé sponzory jezdců nebo další sponzory ČJF.
Přestože se jedná o reprezentaci naší země, dle našich informací ČJF hradí pouze velmi malou část nákladů. Většina účastníků proto využívá pomoci sponzorů. Je v pořádku tedy při závodech nejvyšší kategorie opomenout sponzora, který reprezentanta skutečně podpořil a vystavit logo firmy, se kterou má ČJF smlouvu, ale dotyčnému naprosto nic nepřinesla? Je přínos pro ČJF natolik vysoký, aby se toto vyplatilo? Jaký je potom přínos pro jednotlivé reprezentanty?
O tom, kolik přispívá ČJF na výjezdy, jsem se zmínil v předchozím odstavci. Tak, jako je legitimní, aby ČJF nabídla plochu svému sponzorovi na oblečení, je stejně oprávněný nárok jezdců, aby byl zviditelněn jejich sponzor, který přispívá na jejich sportovní činnost. Proto se počítá s tím, že bude potřeba definovat plochy a jejich rozměry, které budou určené pro ČJF a které budou určeny pro privátní sponzory jezdců.
Plnění ve výši 340 000 Kč (oblečení plus bartrově právní služby) je finančním přínosem, který dle mého názoru a podle názoru vedení ČJF stojí za to, aby umožnil sponzorovi zviditelnit své jméno uvedeným způsobem. Neustále slyšíme volání po zvýšení profesionality a přitom ČJF dodnes nevyužívá stabilně služby kvalitní profesionální právní kanceláře. Ty je totiž nutné draze platit anebo zajistit na ČJF lidmi, kteří nemají právní vzdělání, což pochopitelně v současné době není možné. Pouze za loňský rok zajistila ČJF zdarma sponzorsky plnění za právní služby ve výši 500 000 Kč (nový Disciplinární řád, Veterinární pravidla, právní poradenství, ostatní právní úkony). Do budoucna nelze očekávat, že za tyto činnosti nebude muset ČJF vydávat žádné prostředky.
Prosíme o doporučení, jak postupovat v případě, že jezdec si přeje zviditelnit svého sponzora, který mu skutečně pomohl a uhradil podstatnou část nákladů, aby splnil zároveň předpisy pro povinnou výbavu.
V tomto případě je nejlepší obrátit se přímo na generálního sekretáře ČJF. Jak jsem výše uvedl, logo Czech Team je otevřené i pro další sponzory, vč. soukromých sponzorů jezdců. Zde bych rád zdůraznil, že logo DJ bude prezentováno pouze na vybraných závodech (mistrovství světa, mistrovství Evropy, Pohár národů, finále Světového poháru). Na všech ostatních výjezdech mohou jezdci propagovat výhradně své soukromé sponzory.

Ing. F. Lomský
generální sekretář ČJF
v Praze dne 20. května 2010

New design

21. května 2010 v 19:51 Novinky - Oznámení
Ahoj, nastavila jsem nový design a libí se mi opravdu moc, myslím, že se mi povedlo ze všech nejlépe. Ostatní designy se moc nepovedly, protože jsem neměla k dispozici žádné fonty ani brushe - výsledek jste mohli vidět sami. Obměnila jsem také foto týdne, tentokrát je to fotografie Lindy Welsch, protože se teď nedostanu ke koním a nemám žádné fotky.
Proč jsem zvolila modrou? Nevím, jsem teď tak trochu ujetá do námořních vzorů, takže zřejmě proto ta modrá :).

Jatka - konečná přítrž?

21. května 2010 v 19:47 Zajímavosti -K.
Ochránci zvířat ve Francii a Itálii nyní silně bojují proti jatkám a snaha se jim vyplácí. V Itálii byl v lednu tohoto roku vydán návrh zákona, který požaduje zákaz porážení (jatek) a konzumace koní.

Ve většině zemí v Evropě je kůň podle zákona považován za hospodářská zvířata (v Itálii "výnosná chovná zvířata"), což umožňuje jejich volné porážení a konzumaci bez ohrožení trestného stíhání. Nový zákon by všechny koně převedl na pojem "zvířata pro zálibu", podobně jako je to u koček a psů (domácích mazlíčků). S tímto návrhem zákona přišla v Itálii náměstkyně Ministerstva zdravotnictví Francesca Martini. Nový zákon by se týkal také různých představení s koňmi. Mělo by se lépe dbát na veterinární péči a pohodlí koní. Tento zákon je v Itálii zajisté velice potřebný, jelikož průměrně za rok spotřebuje jedna italská domácnost přibližně 1 kg koňského masa (tento podíl ovšem klesá).

Ve Francii je hlavním aktérem tohoto boje nadace herečky Brigitte Bardot. Její nadace podporuje svými peněžními částkami různé instituty bojujíci proti jatkám. Instituty moderují trh a konzumaci koňského masa ve Francii a Polsku.

,
A co Vy? Taky nesnášíte jatka? Chcete s tím něco udělat? Můžete stejně jako já pomáhat s podepsáním různých peticí nebo podepsat petici francouzské nadace BB -http://www.fondationbrigittebardot.fr/. Zde se také můžete dozvědět o těchto projektech více informací: http://www.jenemangepasdecheval.com/index2.php.

,

Povodně zasáhly i areál JK Baník Ostrava

21. května 2010 v 19:47 Zajímavosti -K.
Současné povodně na Moravě a Slezku bohužel zasáhli i ostravský jezdecký areál JK Baník. Všech 64 koní bylo evakuováno do hřebčína Albertovec a Frenštátu (podle informací trvala evakuace přibližně 7 hodin). Kromě koní a celého areálu byly také ohroženy nastávající závody - Velká cena Ostravy z série poháru ČSOB. Tyto zývody byly přesunuty na jiný termín, který ovšem v důsledku záplav bude těžké dodržet.
,

Povodně u nás

21. května 2010 v 19:47 Novinky - Oznámení
Ahoj, píšu po malém pozastavení kvůli současným záplavám. Karviná byla doslova odstřižena od okolního světa a na pár hodin jsme se stali nejnovějším ostrovem světa. Záplavy u nás vůbec nejsou časté, protože máme výborný splav a odvodnění, ale tentokrát se musela v něčem stát chyba. Nejkritičtější bylo pondělí - začátek záplav, vylila se Olše a moje mamka se ani nedostala do práce. O kritické situaci jsme se dozvěděli všichni ve škole kolem páté hodiny (ve Fyzice), kdy nám přišel oznámit Zástupce ředitele, že ten kdo bydlí v Dětmarovicích se již nedostane domů. Hodně lidí z naší třídy šíleně brečelo, buď se báli o své blízké (většinou rodiče kteří dojíždí do práce) nebo že mají zatopený dům. Já bydlím naštěstí na kopci, takže se nám nic nestalo, ale můj taťka byl vedoucí evakuačního (dopravního) týmu. Zvonil mu mobil co pět minut a já jsem všechny čerstvé informace věděla jako první, tak jsem je pak sdělovala lidem na Facebooku. Doufám, že jste i Vy přežili povodně v dobrém stavu a od publikování tohoto článku je již blog plně v provozu.

Charliess 
Oddělovače by kone.blog.cz, lovehouse.blog.cz