Červen 2010

25.6.2010

30. června 2010 v 20:45 Tréninky-Stáj u Luka
Šla jsem na odpolední koně asi po měsíci, takže před tréninkem se mi trochu klepali kolena. Přišla jsem k šatně zrovna, když se rozdávali koně a já najednou uslyšela Dino - "Dino? Nemůžu si ho vzít já? Já ho už neměla asi půl roku!" - Po delší rozmluvě s ostatními a s Karolínou jsem odešla šťastná do šatny, že mám na trénink Dina :). Šťastná jsem byla až do té doby, než jsem se dozvěděla, že Dino právě jezdí, tudíž ho budu mít jako druhá. Mě to nevadí vůbec (i když jsem si chtěla vzít vlastní dečku), ale pak lituji Dina, navíc když na něm přede mnou jezdí někdo takový...radši nekomentuji. Když si holky nasedlali koně, šli jsme s nimi do haly (Já a Leňa, která měla Manoua) a tam byl Zdeněk Žíla. Museli jsme (tedy jsme byli k tomu donuceny - odporujte dospělému a ještě k tomu Žílovi) mu pomoct se sklízením překážek a to Vám byla pěkná rozcvička před ježděním (to myslím ironicky samozřejmě ;)). Takže k Dinovi (který mezitím dorazil) jsem došla celá udýchaná a skoro bez sil. Hned jsem si ho vzala a poplácala ho po krku, pak jsme se seřadili a já si jen nastavila třmeny, pak jsem se vyhoupla do sedla a šlo se krokovat. Dino byl pěkně svižný, takže já ještě rozklepaná z posledního pádu, jsem si začala zpívat (celkem hlasitě :D). V klusu jsem se už uklidnila a Dinoušek byl opravdu suprový. Šlo vidět, že i když jsem na něm nejezdila již půl roku, pořád si pamatuje jaký jsem jezdec :). Jezdili jsme dlouho v lehkém klusu a na kruhu taky chvíli v pracovním klusu. Pak se mělo cválat (tentokrát mi to připadalo nějak brzo). Tak teda pracovní klus, co nejvíc jsem se uvolnila a sepnula kolena, kdyby přišel výhoz - ze strany Dina samozřejmě. Naštěstí je už Dinoušek v pohodě :). Dokonce jsem si všimla, že když jsem se chytla nákrčáku (od martingalu), nacválal přímo na stěně :). Abyste chápali, když jsem se učila cválat, bylo to většinou na Dinovi a kvůli jeho pracovního klusu jsem se často chytala jeho nákrčáku - části martingalu, takže když jsem se ho chytla, nacválala jsem ho, pak jsem se zase pustila, takže si to mohl klidně zapamatovat :). Cválali jsme hodně dlouho, ale to bylo moc dobře, protože jsem si vytvořila zcela dokonalý sed a hodně jsem se procvičila v pobízení ve cvalu. Pořád jsem si s Dinem povídala a celou hodinu ho bez přestávek chválila :) - taky si to pořádně zasloužil! :) Pak jsme cválali samozřejmě i na druhou ruku a nakonec ještě jednou, ale na druhém kruhu. Ten poslední cval byl taky moc super, sice koník přede mnou moc cválat nechtěl, já ho většinou dojela, předjela a zase jela :D. Karolína mě pochválila :). Pak se ještě chvilinku klusalo a nesmím zapomenout! Taky se couvalo...A snad já jediná jsem zacouvala! :) To bylo skoro poprvé :) Pak se koníci vyklusali, vykrokovali, já Dina moc a moc pochválila, no a to je všechno :)

Popojedem ;)

30. června 2010 v 18:17
Ahoj všem, rozhodla jsem se, že s blogem nebudu končit, ale články nebudou přibývat tak často. Na SB se nevybodnu ani náhodou, protože navštivovat jejich blogy mě opravdu baví :) Přes prázdniny budu hlavně přispívat články ke stáji, kterou navštěvuji a do mého deníku. Také připravuji svůj nový blog, ale adresu Vám tu dám, až bude zcela hotový :)

I love you - Charliess

Nový dess + oznámení

21. června 2010 v 14:39 Novinky - Oznámení
Ahoj, tak jsem vyrobila nový design :) Doufám, že se Vám všem líbí :)
 Jinak zde mám oznámení...momentálně se rozhoduji, zda blog nezruším, ale nechci vše uspěchat. Chtěla bych si nechat čas na rozmyšlenou a zkusit být chvíli bez blogu - jestli mi to bude a nebo nebude vyhovovat. Jestli Vám to nevadí tak tedy prodlužuji pozastavení minimálně do konce června. Jak jsem se rozhodla Vám zde dám určitě vědět ;)

20.6.2010

20. června 2010 v 16:53 Tréninky-Stáj u Luka
Tuto neděli Leňa chyběla, ale bylo nás dost, takže i když jsme ve velké byli sami, dodělali jsme jí přibližně kolem 11:15. Ráno jsem pomohla nakrmit, pak jsem začala vybírat. Kolem 10:00 jsme šli pustit koně do výběhu a já šla ještě pomoct Ivě s kobylkou, která se vracela zpátky do stáda. V 10:45 jsem šla pomoct Flipovi a Adámkovi, protože nestíhali se sedláním. Pak jsme dovybírali stáj a pozametali. V neděle budu jezdit asi méně nebo vůbec, prostě mi více vyhovuje jezdit jen 1x týdně, navíc v neděle nejsou na výběr žádní koně (Dina si vzali na skákání a klidné koně se dají začínajícím jezdcům). No ale Adrea mi dala na lonž Borůvku, takže jsem lonžovala Borůvku a učila jezdit jednu holčinu. Bylo to fajn, i když se ke konci hodně rozpršelo. Když bylo dotrénováno a už se jen krokovalo, šla jsem domů :). Doufám, že budu mít zase příští neděli možnost lonžovat nebo trénovat, začíná mě to totiž bavit :D :)

Foto dodám

Omluva

15. června 2010 v 13:49
Ahoj, chci se Vám omluvit, že tu teď nejsem, ale škola je opravdu teror a já nevím kam dřív skočit. Jestli Vám to nevadí, pozastavuji do příštího úterý, ale záznamy z tréninků sem určitě dám. Během pozastavení budu mít více času na design a přednastavení článků. V úterý už tady budou a pak se blogu budu věnovat NON STOP :). Děkuji za pochopení

13.6.2010

13. června 2010 v 16:49 Tréninky-Stáj u Luka
Dneska přišlo na koně mnoho nových dětí, ale o to bylo vybírání i celková práce mnohem těžší - než je všechno naučíte a hlavně se dívat kolem sebe a respektovat koně. Spolu s Míšou jsem ve velké stáji asi jako jediná vybírala - celou stáj. Když jsme stáj dodělali, šlo se na novou. Ta už šla mnohem rychleji. No sílu na ježdění jsem opravdu neměla...navíc na mě ani nezbyl kůň (:D) v náporu dětí a Dina jsem chtěla nechat po těžkém týdnu odpočinout. Takže jsem si vzala Dina na pastvu a vyčistila ho. Opět jsme poslouchali Alexe, no Dina už můžu rovnou vzít na koncert :D, rád poslouchá jeho písničky :). Na pastvě jsme byli tak půl hodinky, možná 40 minutek. Po pastvě jsem ještě Dina vyčistila a pak už jsem se s ním rozloučila a šla jsem na jízdárnu, dívat se jak jezdí. Andrea mě nechala chvíli lonžovat Borůvku a tak jsem si to zkusila :). Pak jsem šla dokonce trénovat děcka :D. Byla to zábava, mě hodně baví trénovat, akorát si hůře uvědomuji jak dlouho je mám nechat klusat, většinou jsem to ale poznala na červenosti v jejich obličeji :D. Byla to celkem fuška je trénovat, ale moc mě to bavilo. Nakonec jsem šla pomoct schovat Magii s Cirem a dát do výběhu Gotiku, Arču a Fifina.

Asi v takovéhle póze jsem skončila po trénování (:D):
,
Mé Foto dodám ;)

Vypalování CD

12. června 2010 v 16:19 My Diary
No, věřte tomu nebo ne, dneska jsem poprvé vypalovala hudbu na CD (DVD) :D. Vždycky jsem si to u někoho objednala (jedna moje kámoška tohle dělala) a dostala jsem to za 20 korun se vším všudy, no ale chtěla jsem se to naučit kvůli vypalování fotek. Dneska jsem ale poprvé zkusila vypálit hudbu, protože jsem chtěla v autě poslouchat Alexe (už Vám tu snad příjimení psát nemusím :)). No, koupila jsem si DVD-R, abYch mohla vypalovat  i videa apod. První problém začal, když jsem DVD rozbalila - obal nešel otevřít :D. Ani taťkovi se to nepodařilo, takže jsme museli obal uvolnit ostrým předmětem (nožem :D). Další problém byl ve vypalovacím programu. Jak mnozí z Vás sami víte, přes Windows Media Player to nejde ani kdyby se měl člověk ...Takže jsem samozřejmě chtěla Nero, jenže tento program je placený. Taťka na mě, že prý Nera má někde schovaný a když tohle můj taťka řekne, znamená to týden hledání. Naštěstí jsem našla náš obal na CD s ovladači a Nero tam naštěstí byl. Instalace trvala další hodinu...A než jsem se naučila vypalovat, byla to ještě delší část mého sobotního života. Prostě jenom lehce shrnu - Já a vypalování :D.

PS: DVD běží v pohodě :D

11.6.2010

11. června 2010 v 18:14 My Diary
Ahoj, všem se předem omlouvám, že jsem tady nebyla a že přibývá málo článků, ale bohužel jsem celý tenhle týden měla plné odpoledne, nejdříve kvůli akademii školy, pak koním a nakonec kvůli exkurzi. Dnes jsem nejela na koně, protože jsem z celého týdne hodně unavená a potřebovala jsem zajet do jezdeckých potřeb koupit si nové rajtky. Koupila jsem si trochu dražší, ale jsou moc krásné a velmi pohodlné :) - pak Vám tu dám kdyžtak i fotku :)
Teď půjdu oběhnout :)

7.6.2010 Foto

9. června 2010 v 18:09
,
,
,
,
,
,
,
,
,
 Tady můžete vidět, jak se Dino krásně leskne :)
,
,
,

Foto 6.6.2010

9. června 2010 v 17:53
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,

7.6.2010

7. června 2010 v 20:47 Tréninky-Stáj u Luka
Jsem tak šťastná, že jsem mohla být dneska na koních :). Brala jsem s sebou kamarádku ze třídy, takže jsme prošli úplně všechny stáje abych jí to tam ukázala a pak jsem pomáhala Soně se Sunny Girl. Chvíli jsme se dívali jak jezdí, ale pak jsme si došli pro práci - mezitím totiž přišla Míša. Šli jsme tedy zkontrolovat výstroj (sedla, uzdečky) a pak jsem čistila Tomasia a Borůvku. Ještě jsem měla na starosti Duranda a Dina, ale nechala jsem si je nakonec a mezitím vybrala bobky s Míšou. Ještě jsem i pomáhala Soně se schováváním koní a vypouštěním do výběhu. Nakonec jsem už měla čas a strávila ho s Durandem a Dinem. Vyčistila jsem Duranda a pak Dina. U Dinouška jsem byla opravdu dlouho a cítím, že si s ním začínám úžasně rozumět, už se opravdu silně sbližujeme :).

PS: Foto dodám a oběhnu ještě dnes.

6.6.2010

6. června 2010 v 18:44 Tréninky-Stáj u Luka
Po dvou týdnech opět na koních a hned plno novinek :). Když jsem to ráno konečně rozdýchala, šlo se vybírat do nové stáje. Tam jsem vybírala hlavní část se Zuzkou a Filip nám vyvážel kolečka. Hřebce vybírala Lenča s Andreou. Nová stáj byla hotová kolem desáté hodiny - přibližně a pak se šla udělat velká stáj. Ta byla hotová poměrně rychle a nakonec zbyla stáj malá, která byla hotová přesně ve 12:00 :) (opravdu přesně ve dvanáct jsem hodila do koleček poslední "bordel"). Dnes bylo krásně, sluníčko hřálo a nebe bylo čisté, ale jezdit jsme raději nešli :D. Navíc holky by celkem ryskovali, protože bych si ukrutně zpívala :D. Pak jsem seděla chvíli na pokecu s děckama, když sprchovali a "sušili" koně. No tak jsem si vzala Dina a se Sondou ho umyla šamponem a byl tááák nádherný :), celý hned ozářil :). Pak jsem s ním šla do stínku vedle stáje a nechala ho se pást, taky jsem občas ho nechala na sluníčku, ať oschne. Byla jsem tam sama, tak jsem vyhrávala písničky :D. Když přišli děcka, tak jsem tam s nima chvíli byla a pak jsem šla zavést Dina do boxu, honem pro foťák a rychle jít fotit koníky :). Dina jsem pak hřebelcovala, byl nádherně zlatý a užíval si nedělního odpočinku :). No a asi za půl hodinky jsem jela domů :). Byl to opravdu krásný den :)

Norway!

4. června 2010 v 16:23 My Diary
Nemůžu tomu sama uvěřit, ale je to tak :) O prázdninách možná pojedu do Norska! :) Nedoufala jsem v to, že o tomhle plánu budou rodiče vůbec uvažovat jako o možnosti a oni už se mnou řeší co bychom tam všecko dělali a podobně :D. Tudíž jsem teď momentálně šťastná :). Sice proběhla jedna malá hádka, ale naštěstí se vše pak otočilo k dobru. Doufám, že mi to vyjde, moc bych si to přála, jet do Norska je můj dlouholetý sen a nechci ho zrealizovat jenom kvůli Alexe Rybaka, ale zejména kvůli té zemi (i když Alex byl polehčující okolnost :D). No, doufám, že mi to vyjde, co myslíte? :)
,

Škola

4. června 2010 v 16:02 My Diary
Tak Vám povím, jak jsme se dneska - temhle týden - měli. Polovina naší třídy chyběla, protože jeli do Německa na zájezd a my měli tím pádem volný režim - defakto. Protože z naší Němčiny jela většina žáků, zbylo nás na Němčinu 4, takže každá Němčina probíhala totálně volným způsobem, většinou jsem se učila na další hodinu nebo kecala s děckama.
No a dnes byl fajn den, i když jsem se ve třetí hodině dozvěděla, že mi z přírodopisu vychází trojka, takže jsem se hned začala učit na další test a hned v té hodině jsem si to opravila na dvojku :).
Co vy a škola? :)

Ochutnávka

2. června 2010 v 18:22 Moje galerie
,
Zde přináším ochutnávku z mého nastávajícího videa, které momentálně vyrábím. Z obrázku zajisté poznáte, že se bude jednat o Fríské koně :).
,
A zde je ochutnávka z mé včerejší "pozdní" práce (vyráběla jsem to od osmi do desíti hodin večer). Jako "pokusné králíky" jsem si opět vybrala fotky Alexe Rybaka a myslím, že se mi to nádherně povedlo, co myslíte Vy?

Učení

2. června 2010 v 18:14 My Diary
Učení je (jak sami víte) velká svině! Fyziku se neučím, ale snažím se jí pochopit...na co mi to je, když z písemky mám stejně za 3? Na blog teď bohužel vůbec nemám čas. Já dokonce ani nemám pomyšlení na koně! Prostě na ně skoro vůbec nemyslím! A za to může jenom blbá škola...Aspoň, že už je konec školního roku a poslední známky snad neohrozí konečnou známku, ale musím se přiznat, že budu mít opravdu hodně dvojek. Já vím, je to lepší než dostat trojku, ale pro mě to je těžké, když mám sestru ze stejné školy, přibližně stejně chytrou, ale s lepšíma známkama ze základky. Je to pak těžké se zavděčit rodičům nebo tedy spíše rodině, protože rodiče jsou na mne i sestru odjakživa se známkami hodní. Přeji všem školákům hodně štěstí s písemkama, nemáme to lehký...

Dostihová stáj Valencio

1. června 2010 v 14:13
Dostihovou stáj Valencio znám blíže od roku 2008. Byla jsem na dovolené ve Velkých Karlovicích a návštívila tuto stáj. Z této stáje znám nejlépe koníka Desterra, Kiera a Kostu.
,
Foto: Desterro, Zdroj
 Jsou to koníci v majetku manželů Poledníkových, kteří také vlastní stáj kterou navštěvuji. Tyto koníky má ve výcviku trenér František Holčák.
,
Foto: Age of Jape, Zdroj
Co bych měla více o této stáji napsat? V současné době nejúspěšnějším koněm v tréninku je Age of Jape, ale samozřejmě i mnoho dalších. Z historie můžeme za nejúspěšnější koně psát Valencia a Maskula, kteří mají své vítězství z Velké Pardubické.

Více se o této stáji můžete dočíst na její domovské stránce.
Oddělovače by kone.blog.cz, lovehouse.blog.cz