Červenec 2010

Blogové prázdniny

27. července 2010 v 15:14 Novinky - Oznámení
Ahoj, chtěšla bych vám oznámit, že si teď beru takové blogové prázdniny :) Ovšem na vaše blogy budu stále chodit ;) A soutěže ve kterých jsem budu také vyplňovat :) Jenom nebudu psát pravidlně články a na vaše blogy budu chodit 2x týdně. Díky za pochopení

Prosba

27. července 2010 v 14:51 SB
Ahoj mé SB, chtěla bych Vás o něco poprosit...
Většinou když obíhám, okomentuji všechny aktuální články.
Ale když mám já třeba 3 aktuální články, mám 5 komentářů u prvního na stránce a 1 u druhého. Mohla bych Vás poprosit, jestli byste se pokusili také okomentovat všechny aktuální články? Komentáře nemusí být dlouhé...stačí jen váš krátký názor.

Děkuji

,

Foto-25.7.

26. července 2010 v 17:29
,
,
,
,
,
,
,
,
,

25.7.2010

26. července 2010 v 16:50 Tréninky-Stáj u Luka
Měla jsem službu a po sobotních závodech se mi teda brutálně nechtělo. Přijela jsem a počkala na holky, pak jsme šli společně do stáje. Bylo nás na velkou stáj pět, ale i tak to šlo rychle, naštěstí měli koně poměrně čisto. Když jsme měli hotovo, šli jsme si sednout a asi 20 minutek jsme si povídali. Vzápětí přišla Iva a doslova nás sjela za to, že jsme nedali ve velké stáji slámu (opravdu nám to neřekla normálním způsobem) a ještě nás poslala udělat malou stáj. Já s Denčou jsme museli zůstat ve velké a dát kobylám slámu. No, abych pravdu řekla, dost mě to naštvalo. Samozřejmě ne kvůli té zapomenuté slámy, ale kvůli způsobu, jakým nám to Iva řekla. Nikoho by nepotěšilo, že ho někdo doslova seřve po tříhodinové práci. Po dodělání malé sáje jsem šla s Denčou jezdit. Denča si vzala Teimist a já Duranda. Trénink byl fajn, já si ho užila, ale Iva po nás povely a opravy doslova řvala, za každou chybu nás seřvala a to by správný trenér neměl. Hlavní chybu, za kterou mě seřvala, bylo, že prý moc koně pobízím sedem a jdu s pohybem koně. Já nevím jak vy, ale já nejsem tak dobrá abych seděla v sedle toho koně jako kamenná socha, nehýbala pánví ani ve cvalu nešla s pohybem toho koně - když jsem se dneska schválně podívala na videa drezúrních jezdců při tréninku, tak oni taky nesedí jako sochy, ale jdou s pohybem koně i pohybují pánví, dyť i tím koni dávají určité povely. Co si o tom myslíte vy? Chtěla bych znát váš názor.
Po ježdění jsem Duranda pořádně vyčistila, namazala mu kopyta a i Dina jsem si vzala do parády. Hlavně jsem oboum pořádně vyčistila kopyta i nohy a namazala, což jim kopyta někdo namaže jednou za dva měsíce (:-/).
Odpoledne jsme nakrmili a já jela domů :)


Trojanovice-Foto

26. července 2010 v 16:17
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
© .KR. Photo, www.tasmanikan.rajce.net

24.7.2010 - Trojanovice

24. července 2010 v 18:45 ZD-Závody
P. Holešovský jel s koňmi (Lanette, Casper) na finále MŠMK do Trojanovic, samozřejmě jela i Kačka Š. jako jejich ošetřovatelka, takže jsem se rozhodla jet taky, trochu pomoct a pofotit. Přijela jsem kolem jedenácté, to už měla Lanett zajeto (juchůů, šikulka pouze 4 tr. body! Zatím 9:)) a na řadu šel Casper, jako 5-ti letý (bohužel poslední po prvním kole, 15 tr. bodů). Počasí opravdu nepřálo jezdcům ani 6-ti letým koním, kterým se opravdu rozpršelo a pískové závodiště se stalo jedním velkým, vodním příkopem. Na trénink jsme tedy byli s Kačkou schované ve stáji, kde byla ustájená Lanett a Casper. Čekali jsme až začne soutěž a já šla vyčistit Lanettku :). Vedle Lanett stál Fjordský pony, fakt nádherný :). Jakmile jsem dočistila Lanett, šla jsem se koukat na soutěž. Pak přišla za mnou Kamča a šli jsme do hali. Z hali jsme vyšli zároveň s Lavinii, Kamča šla Martinovi zvedat překážky a já fotila soutěž. No na konci 6-ti letých jsem musela jet domů, takže jsem se rozloučila s Lanett, Casprem, Fjordem a jela domů :)


22.7.2010

22. července 2010 v 12:38 Novinky - Oznámení
Ahoj všichni, velice se omlouvám, že tu teď nepíšu články, ale trošku se věnuju svému druhému blogu a máme takovou pohotovost na Facebooku, protože mi kámošky odjíždějí do Tonsbergu na Alexův koncert a Alex bude mít v příštích pár hodinách přesně 100 000 fanoušků. Takže si podívám s holkama než odjedou a zbydeme jenom my, chudáci, kteří si musí počkat až se houslista uráčí přijet zase do ČR nebo poprvé do SK (ehm to by se mi hodilo, potřebuju si něco koupit v jednom z Slovenských obchodů s jezdeckýma potřebama, pro mě výhodnější než jezdit do Prahy do Dance and Jump utratit zbytečně moc prašulí). No v sobotu jedu do Trojanovic podívat se na závody tak aspoň nebudu chvíli myslet na to, že v Tonsbergu mají Facebookies sraz a ještě k tomu tam jsou koncerty...Co vy? Jak se máte?

Designy

19. července 2010 v 17:37
Ahoj, potřebovala bych se Vás (zkušených blogařů) na něco zeptat...už dlouho hledám nějaké textury a pozadí pro designy, neporadili byste mi, kde je hledat? :) Děkuji předem všem, kteří poradí :)

Foto 17.7.2010

19. července 2010 v 17:27
,
,
,

,

Dexi-Foto

19. července 2010 v 17:02
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
Tyhle fotky se mi líbí nejvíce. Asi proto, že je na nich Dexi. No není úžasná? :)
Foto: .KR. Photo, www.tasmanikan.rajce.net

Lanette-Foto

19. července 2010 v 16:58
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
Foto: .KR. Photo, www.tasmanikan.rajce.net

Harald-Foto

19. července 2010 v 15:58
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,

Foto: .KR. Photo, www.tasmanikan.rajce.net

17.7.2010

18. července 2010 v 15:23 ZD-Tréninky
V této stáji jsem byla poprvé v životě. Kačka Š. se tam chodí starat o koně p. Holešovskému a taky tam mám kamarádku (teď už kamarádky :)). Dojeli jsme s Kačkou kolem dvanácté a šli rovnou pozdravit koně a lidičky do stáje. Kačka má na starost Haralda (hřebec), Lanettku a Caspera.  Nejdřív jsme čekali než Kamča (kámojda) dovybírá stáj a Kačka si šla udělat svoje koně. Já se mazlila s Cadilacem, je to hřebec a přitom děsně mazlivý a šikovný, možná to je tak trochu díky jeho zranění. Když byla práce hotová, šli jsme si sednout před stáj. Tam jsme seděli asi hodinku a obědnali si i pizzu :D (tedy přesně řečeno 4 pizzy :D). Když se dovezla, tak jsme ji zbodli a pak šli pro Lanettku, která se šla pustit na jízdárnu. Já jí trochu prohnala a  a vyfotila. Je to šikovná kobylkA, pak jsem jí zavedla do boxu a šel se lonžovat Casper. Na lonži nechtěl chodit, tak jsem ho zkoušela lonžovat i já a šel mi sice trochu méně, ale taky to nebylo zrovna nejlepší. Pal jsem se šla s Kamčou a jejíma koníkama projít kolem stáje. Po pár minutkách jsem šla fotit Frískou klisnu Dixi (Dexi), což mi domluvila Kamča a mám moc pěkné fotky. Je to nádherná klisna, bude z ní kočka, už se těším až vyroste :).  No pak jsme s Kačkou vyčistili Haralda, dali mu kamaše, uzdečku a šel taky na lonž. Je krásný hřebec a na lonži hodný, takže jsem si ho mohla vylonžovat i já, zlatíčko :). Pak jsme ho pustili a ještě i prohnali. No a nakonec jsem jela domů, byl to ale nádherný den :)

Nový dess

18. července 2010 v 14:51 Novinky - Oznámení
Ahoj všichni, vyrovila jsem vám (nám) nový design :) Jinak včera jsem byla na Zámeckém Dvoře (JK Gallop Moravia) a starala se o koně p. Holešovského a ještě i o další :) Dnes jsem byla ve stáji, ale nic se nedělo, takže nebudu ani dělat zápis, jenom o krásném včerejšku. Jinak do večera asi upravím fotky a strčím Vám je tu :)

Pár ukázek z posledního měsíce

15. července 2010 v 19:18 Moje galerie
Ahoj, protože jsem poslední měsíc pilně tvořila grafiku a to is koníčky, ráda Vám zde dám nějaké ukázky :)
,
,
,
Nekopírovat, .KR. Photo 2010

15.7.2010

15. července 2010 v 19:09 Tréninky-Stáj u Luka
Dnes to byla opravdu pořádná makačka a kdybych měla spočítat, kolikrát jsem na děcka řvala, tak se přepočtu přes 100. Ráno jsme přišli a šli krmit velkou stáj...tam už byla Danka, tak jsme začali vybírat. Danka odešla, takže jsme tam byli sami...Což je hrůza. Lenka mi nepomáhala organizovat děcka, takže zachvíli tam bylo hodně zmatku a práce se protáhla na hodně dlouho. Pak se šel kbelíkovat oves. Vystoupalo se na půdu a z velké vlečky se kbelíkovalo do drtiče na oves. To byla tak práce hodinová a pořádná fuška...ale nakonec se to zvládlo (i když ne úplně dodělalo :D). Po menší pauze se šli schovávat koně, ale opět jsem hodně na děcka řvala, protože neposlouchají, do všeho se strašně ženou a pak to dopadá, že kůň nejde chytit ani mi nepomůžou se sprchováním. Mnohem horší to bylo s kobylama a hříbaty, holka co má tak přibližně stejně kilo jako já, přitom je mnohem menší a mladší, se bojí hříběte, které nikoho ještě nekoplo ani nekouslo (přišel i s Genevelle z Napajedel, její hříbě) a místo toho aby tam stála a zahradila mu cestu tak uhne...Chápu, když se bojí Shiraze, tak to jsem ještě tolerovala a poradila jsem si s ním já se zkušenýma holkama, ale když se bojí nejhodnějšího hříběte, které jsem ve stáji kdy viděla tak to teda nedokážu pochopit. No a takhle to bylo skoro po celý zbytek dne...neměla jsem vůbec čas, protože děcka měli pořád nějaký problém- nejhorší je, že si ho zapříčinili úplně sami. Když něco neumí, já se na ně nezlobím, ne, jsem ráda, že řeknou a nečekají až si jich někdo všimne. Ale oni nepřemýšlejí ani jako lidi...ono by stačilo používat to malé co mají v hlavě a půjde to hned lépe i ta práce s nimi, jsou šikovné děcka, co všechno zvládnou a poslouchají, ale s zrovna s těmahle holčinama to je těžký. No a to úplně nejhorší je, že já se mám ještě toho hodně učit, nikdo mi za to neplatí (Ani ježděním! Ani ošetřováním koní!), mám 13 let a mám učit děcka místo těch lidí, kteří za to jsou placení, ti si odjedou na vyjížďku...Baví mě to, ale pouze pokud mě o to někdo požádá a pokud to nebudu dělat pro někoho, kdo to má správně dělat sám (ještě za to dostává peníze), zadarmo.
Jinak Dinoušek se měl dneska fajnově. Domluvila jsem se se Zuzkou, že si ho může vzít, tak jsem jí pomohla sedlat i čistit a (KONEČNĚ!) jsem mu vyčistila očíčko, ze kterého mu neustále teče, takže mu asi koupím třásně a pokud budu ve stáji, půjde do výběhu s mojí ohlávkou a třásněmi.

Bandáže

14. července 2010 v 11:27 T.o K.-Péče
Bandáže se používají pro zpevnění nebo obvázání nohy koně. Mohou být používány při tréninku, ve stáji jako obvázání zranění nebo pro zateplení šlach (po tréninku či závodu). Také se často používají pro přepravu koně, ale v dnešní době je v přepravě nahrazují speciální přepravní chrániče.

  • Trénink - Na trénink se koním dávají bandáže pouze při složitější a namáhavější práci (lonžování, drezúrní či skokový trénink) nebo pokud kůň trpí na problémy se šlachami.
,
Pod tyto bandáže se může i nemusí používat podložka. Váže se na holeň, začíná se pod kolenem a končí v polovině spěnkového kloubu. Bandáž pravidelně utahujeme, ale s mírou a volností pro pohyb nohou.
,
Stáj, přeprava, odpočinek - Po namáhavé práci, zejména po závodech, je třeba šlachy řádně zafixovat, aby nedošlo k jejich poškození. Proto se po namáhavém ježdění mají správně nohy koně zabandážovat. Často se také bandážuje zraněná noha, aby se správně zpevnila a mohla v klidu léčit.
,
Pro tento účel bandážování vždy používáme podložky pod bandáže. Těch je několik druhů, záleží na zranění koně, pro "odpočinkové bandážování" postačí obyčejné stájové podložky.
,
Nohu koně bandážujeme i s kolenem a celým spěnkovým kloubem. Bandážujeme lehce, neztahujeme nohu tolik, jako u bandážování pro trénink.


Pobízení holení

14. července 2010 v 10:48 T.o K. -Jízda

Teorie k pobídce holení:

Musíte si uvědomit, že nepobízí pouze lýtko, ale celá noha. Snažte se jí "udělat co nejdelší", tlačte koleno co nejníž, tím se automaticky napne lýtko. Když začnete tím, že křečovitě prošlápnete patu, ztvrdnete a kůň také, ale když nohu protáhnete dolů celou od kyčlí po patu, pata sama sklouzne do správné a pro jezdce přirozené polohy (každý není schopen okamžitě hluboko prošlápnout patu, ale určitě ji může mít aspoň trochu pod úrovní třmenu - kotník musí zůstat pružný. Pokud jezdec tlačí patu dolů za hranici jeho normálních možností, blokuje kotník a už je všechno špatně). A když nohu správně stočíte dovnitř, aby přiléhala co největší plochou korektně ke koni, můžete koně pobídnout. Tento signál pro koně zesílíte, když holení stisknete a strčíte jí přitom o pár milimetrů proti srsti dopředu. Prudký stisk holeně nemá proti tomu žádný účinek. Správně pobízející holeň "dýchá" s koněm na jeho břiše v rytmu jeho pohybu.
,
Tento článek mě velmi zaujal, protože málo trenérů a v podstatě i lidí pobízení holení takto vůbec nevysvětluje.


Omluva

13. července 2010 v 20:16
Omlouvám se, že jsem zde nebyla od Neděle, ale nemám vůbec čas, prakticky nic nestíhám, tak se Vám moc omlouvám. Teď obejdu všechny své SB (některé jsem už stihla) a napíšu - přichystám články na zítra :). Díky všem za pochopení, mám Vás ráda :)
,
Tak kdo by se na tohle místo v těchto dnech taky nejradši odstěhoval? :D

Billie Jean Norge

11. července 2010 v 11:55 My Diary
,
Představuju Vám mého nového pejska, 3-4 letou kříženou fenku labradora - Billie Jean Norge. Není krásná? :) Je navíc i neskutečně hodná, je to asi nejhodnější pes na planetě, zatím jsem jí neslyšela štěkat ani kňučet :D.
A co vy? Jak se máte? :)
Oddělovače by kone.blog.cz, lovehouse.blog.cz