Srpen 2010

Skarlett a Symbo

31. srpna 2010 v 19:58 Stáj u Luka
Skarlett byla kobylka, na které jsem úplně poprvé cválala za dlouhou dobu, tedy pauzu, kdy jsem měla strach cválat. Skarlettka byla úplně úžasná! Přímo paní učitelka. Mohu říct, že to byl snad nejkrásnější trénink, který jsem kdy u Luka zažila. Skarlett se tedy stala mou další koňskou láskou. Ovšem každá láska má svůj háček - tentokrát to bylo to, že Skarlett měla svého majitele a zároveň trpěla vadou sloní nohy (končetiny jí otekali do obrovských rozměrů, pokud se jí neobvazovali a bandážovali).
Skarlett pak otěhotněla a již s námi nejezdila, jenže trpěla čím dál víc. Po narození hříběte, se hned zlepšila, ale ne na dlouho. Když přišla Bea, začala se o ní starat, bandážovat jí nožky a také jí i jezdit :-).
Pak si Skarlett vzal její majitel domů a pravděpodobně je i s Rose na ranči v Čeladné, tudíž se na ní někdy určitě zajedu podívat a už se velice těším! :)


Symbo je Skarlettino hříbě. Samozřejmě jsem si ho okamžitě velice oblíbila a často se o něj starala. Zkoušela jsem ho taky sprchovat, čistit a byl velice hodný, poslouchal :-). Také se mi po něm stýská, snad ho někdy v životě ještě potkám :-).

Foto (vpravo)

Vyhodnocení zápisu a SB

31. srpna 2010 v 14:23 SB
 • SB Pavla - Nezapsala se, ovšem vím, že se na blogu několikrát omlouvala a mazat si jí proto nebudu.
 • SB jingas.lin - Jedno z mých nej SB se samozřejmě zapsalo ;-)
 • SB Domča - Domčac se také zapsala, jsem moc ráda, o takové SB nechci přijít ;-)
 • SB Lucuš - Překvapuje mě, že ses nezapsala. Chodím na tvůj blog a komentuji vždy všechny aktuální články (a za 2 dny jich tam máš požehnaně moc), a zapsala jsem se do tvého zápisu. Ovšem twebe vydávám na svém blogu celkem málo a teď ses ani nezapsala. No, nevím co si mám o tom myslet, ale protože mám tvůj blog ráda, nesmažu tě. Ovšem budu ráda, když se mi po tvém příjezdu ozveš a tuto situaci vyřešíme.
 • SB Martulka - Super SB, zapsala se! :-)
 • SB Mája - Nemáš aktivní blog, nekomentuješ, nic...Mažu a už nebudeme nikdy SB, bohužel jsi propásla všechny své šance.
 • SB Nikuška - Super SB, zapsala se :-)
 • SB Black Jackie - Vynikající SB, nechávám si ho 100%! :-)
 • SB Delleloret - Zapsala ses, nechávám :-)
 • SB Kikusek , SB KorĐa , SB Candy , SB Lady Lucy - Nové SB :-)

Dneska nic

31. srpna 2010 v 12:06 My Diary
Tak je to ale dneska hrozné počasí! Včera to nebylo lepší, ale ani horší, dneska prší, takže odjezd na koně dopředu zamítám! V takovém dešti se stejně nedá dělat nic jiného, než koně čistit, popřípadně jít s nimi do haly, ovšem to teď ani nejde, protože tam je seno. Takže na oříky se vydám zřejmě až zítra - pokud to počasí znovu nezačne řádit a spouštět dolů na zem molekuli vody.
,
A jak se těšíte do školy? Mě už to je teď vlastně jedno, že začne škola. Říkám si, že ve škole budu tak 6-7 hodinek a pak pádím na koně a klidně se tam můžu i učit :-).

29.8.2010

31. srpna 2010 v 11:51 ZD-Tréninky
Ahoj, v neděli jsem byla domluvená s kámojdou - Natálkou - co vlastní Megi (Gegi, Mekáčka). Takže jsem přijela a šli jsme společně čistit koně :). Tedy já čistila a Natálka přihlížela :D. Takže jsem poprvé sama čistila Haralda a Caspra, stálo to hodně odvahy, ale nakonec jsem zjistila, že Haro (hřebec) je defakto hodnější než o rok starší valach Casper. Ovšem Casperek mi taky nedělal tolik bordelu, než obvykle Kače. Lanettka je přece zlatíčko, takže s ní bylo vše Ok :-). Pak jsme šli do šatny, do chvilky nám volali holky na mobil, že utekli koně (hříbata) a potřebují pomoci. Takže jsme jim šli pomoct. Hlídali jsme cestu, aby tam náhodou nevběhli. Nakonec posledního koně, který nám pořád utíkal, chytila Natálka, čerokézka :D. Asi za hodinku šla Natálka jezdit na Megi, takže jsem s ní šla na jízdárnu. Natka mi jí nechala okrokovat a pak jsem zkoušela Megi i naklusat, ale jak se znám, tak za boha nenaklušu koně, který na mě není zvyklý - prostě soukromníka. Navíc Megi pořádně reaguje "jenom" na šporny. No Natálka si zajezdila a pak mě ještě nechala zaklusat si, tak jsem s Geginečkou zaklusala :-). Náhodou, je mnohem lepší, než jsem čekala :-). Pak jsem Natce Gegi zase předala :-). Když dojezdila, šli jsme společně do stáje, odsedlat Megi a pak jsme šatnili :-).

Omluva

30. srpna 2010 v 21:36
Ahooj lidi, nemám teď vůbec ale vůbec čas! :-( Starám se o sporťáky, takže každý den u koní a domů dorazím až v sedm, pak už mám sílu jen sedět u televize, tak 5 minut a pak se odkolíbat do postele :D. Takže se omlouvám, ale napíšu Vám pravděpodobně zítra nebo nejspíš ve středu, ok? :-) Oběhnu také zítra :-)
Btw, draví vás Lanettka, Harald, Casper a Brava :-)

27.8.2010

28. srpna 2010 v 12:47 ZD-Tréninky
Dnes jsem jela s Kačkou na koně již ráno v jedenáct hodin. Když jsme dorazili, šla jsem čistit Lanettku a Kačka pak Caspra a Haralda. Pan Holešovský přišel kolem druhé hodiny a hned si vzal Haralda na ježdění. Po přiježdění jsme mu šli stavět parkur. Harald je hřebec, tudíž se na skoky málo soustředí a celkem dost toho pozhazuje, ovšem styl skoku má pěkný. Haralda pak šla krokovat Kačka a já šla za Lanettkou. Jakmile přišla Kačka s Haraldem, šli jsme sedlat Lanettku. Představte si, že s tím prstem nedám koňovi ani uzdečku. Po přiježdění jsme Lanettce opět stavěli parkur. Poprvé skákala výšku 130-140 cm! Samozřejmě ni jednou neshodila, jenom pak ke konci kombinaci kolmáku a oxeru, byla to malá výška ale Lanett už nemohla. Šla jsem Lanettce pro chlebíček a dala jsem jí ho, Kačka přinešla deku, já jsem jí Lanettce přehodila a šla jsem jí pořádně vykrokovat. Už jsem jí naučila trochu přirozené komunikace :-). Naučit mladého koně pěkně chodit na uzdečce i ohlávce, je velice důležité. Ke konci dne jsme s Kačkou vylonžovali Caspra a pak čistili koníky. Já svou Via Bravu a Lanettku a Kača svého Haralda a Caspra. :-)
Teď budu u sporťáčků 14 dní úplně sama. No, snad to zvládnu, i když bude to velký handicup s tím prstem, ale půjde to :-).

26.8.2010

27. srpna 2010 v 20:49 ZD-Tréninky
Ahoj! Dnes jsem byla za sporťáčky s Kačkou a panem Holešovským. Dojeli jsme s Kačkou na autobusové nádraží a počkali na Kamču, jakmile dorazila, šli jsme společně do stáje. Já mám na starost Lanettku a Via Bravu, Kačka zase Caspra a Haralda. Brava již byla čistá, takže jsem pořádně vyčistila Lanettku. Asi za 10 minut jsme šli pro Haralda, který byl puštěný na jízdárně. Kačka musela odjet do města, takže jsem ve stáji byla asi hodinku a půl sama. Ovšem po 40 minutách přišel pan Holešovský a já mu pomohla sedlat Lanettku. Povodila jsem mu jí na jízdárně a najednou vyletěl ze stáje Cadillac. Lanettka má bohužel ve zvyku se příšerně lekat a hřebčit, tudíž mi tam začala dělat trošilenku "bordel", ale za chvíli se uklidnila :-). Když si jí převzal, šla jsem se koukat. Po přiježdění Lanettky jsem šla panu Holešovskému stavět Parkur. Byla to celkem sranda, ona vždycky je sranda při stavění parkuru, hlavně se mnou, když neuzvednu ani kavaletu, natož stojan :D. Ke konci přišla Kačka a pomohla mi. Nakonec jsem Laníska povodila, byla moc hodná i při skocích. Lanettku jsem odsedlala a šli jsme s Kačkou nachvíli posedět před stáj. K večeru jsme vzali Caspra lonžovat. Snažili jsme se ho naučit pěkně cválat na zavolání "hop" ("élla hop"). Pak když už pěkně poslouchal. Kačka mi ho nechala a já s ním cvičila, ovšem v jednom místě byla plachta a já Caspra pobídla bičem zrovna, když plachta "vzplála" ve větru. Casper vyhodil, vysmekl se mi z ruky a překroutil mi prsteníček na levé ruce - takže teď mám pěkně zavázanou ruku, jako jí měl zavázanou Alex - máme stejné zranění :-P :D. Odcházeli jsme až v osm hodin, většinou odcházíme jako úplně poslední, těsně předtím jsem ještě vyčistila Lanettku a pěkně jí podrbala na bříšku, slastně mručela :D :).

NDR - 1.kolo

25. srpna 2010 v 11:21 Novinky - Oznámení
Ahoj mé SB, budu velice ráda, když mi hlásnete v této soutěži - soutěžím jako Charliess s kobylkou Lanette (jsme v anketě i v seznamu koní jako úplně poslední :)).

Zde je anketa.
A zde jsou fotky všech koní - Moje Lanettka je jako poslední.
Díky všem, kteří dají hlas mé milované Lanettce! :-)

24.8.2010

24. srpna 2010 v 22:09 Tréninky-Stáj u Luka
Naposledy na dlouhou dobu jsem dnešní den strávila ve stáji u Luka. Ráno jsem hodila do výběhu Tomasia a pak šla s Evou do nové stáje. Tam jsme chvíli bojovali kvůli kolečkám, ale nakonec jsme si jedny "vybojovali" od Zdeňka Žíly :D. To nemá nikdo takový zážitek, bojovat se Zdeňkem Žílou o kolečka! :D No ovšem začli jsme kolem 8:15 a v 9:00 jsme měli hotovo půlku stáje s tím, že jsme si vyváželi sami a také si sami vozili kolečka. Pak nám přišla pomoct ošetřovatelka Z.Ž. a v 11:00 jsme měli hotovou celou stáj :). Šla jsem do velké stáje a kecala s holkama ze zemědělky a hlídala jim koníky, hlavně Desterra a Playletku. Po zbytek dne jsem se již věnovala Dinovi a zážitek vám zde pak napíši :).

VC Ostravy 22.8.2010

23. srpna 2010 v 12:54 Jen pro koňáky no prostě KONINY!
Na Velkou Cenu Ostravy jsem se pouze "letmo" stavila. Shlédla jsem celou soutěž S**. V této soutěži startovalo celkem 60-65 dvojic. Mezi nimi byl Martin Řezníček s Lavinií (JK Chotěbuz), Aleš Opatrný, Jan Zwinger i Bára Tomanová. Martin Řezníček se s Lavinií umístil na 21. místě, Zwinger Jan s El Pasem II. na čtvrtém místě, Barbora Tomanová s Kohenem na dvacátém-šestém místě a Aleš Opatrný s Verdi 6 na prvním místě.

,
Mé fotografie naleznete zde.

Zápis SB + souhlas s pravidly

21. srpna 2010 v 15:31 SB
Poslední dobou mě velice mrzí, když pracně každý týden min. 2x obíhám své SB, přečtu skoro všechny články a okomentuju a já mám u každého článku maximálně 4 komentáře a to se některé SB opakují, když potřebují něco sdělit "obíhačkou". Takže jsem se rozhodla s tímto skončit a nastavit pravidla.

 • Pokud obíháte - okomentujte aspoň všechny aktuální články.
 • Koukněte a okomentujte články na mém blogu min. 1x za týden. Pokud komentujete víckrát týdně, stačí mi pouze okomentování aktuálních článku, pokud 1x týdně, prosím všechny články, které jsou pro Vás "nové".
 • Soutěže - - byla bych ráda, kdyby jste vyplňovali aspoň bleskovky. Přece jenom já ty soutěže nepořádám pro své potěšení, ale pro to vaše a také se ráda o vás dovídám něco nového :-).
 • Respektujte a počítejte s mým rozdělením návštěvy vašich blogů (zápisy apod.).
Pokud souhlasíte s pravidly, automaticky se prosím zapište do zápisu - stačí napsat do komentářů "zapisuji se". Na zápisování máte čas až do konce prázdnin, což je opravdu hodně času. Samozřejmě počítám s pozastavením na některých blozích. Jestliže se zapíšete a přitom nadále nebudete dodržovat pravidla, budu nucena vás vymazat ze svého seznamu SB.

Kier

20. srpna 2010 v 19:43 Stáj u Luka
Kier, nebol-li Kiermo, přicestoval do stáje u Luka současně s Kostou, také to jsou momentální stájoví kolegové a do budoucna spolu budou určitě také startovat v dostizích. Kier odešel do dostihového výcviku poměrně dříve, než Kosta a již prokázal svou výkonnost - na nedávném jezdeckém a dostihovém dni v Albertovci, vyhrál jeden z dostihů :). Takže přeji Kierovi čím dál víc úspěchů! :)
,
Jako hříbě

Kier v Albertovci
- první z leva


Kosta

20. srpna 2010 v 19:20 Stáj u Luka
Kosta se oběvil ve stáji u Luka asi když mu bylo dva a půl roku, za účelem obsednutí. Od začátku byl ovšem určený na dostihovou dráhu. Kostu jsem si ovšem oblíbila od začátku, co jsem ho viděla ve stáji. Chvíli jsem s ním byla v boxe a hned jsem mu propadla - byl neskutečný mazel a velice rád si hrával, třeba s pamlsky atd. :) Hodně lidí si ho tam zošklivilo, že prý je zkopal apod., ale mě nikdy neublížil. Byl u nás celkem dlouho, jelikož mě nějakou vadu, ale nyní je v tréninku Františka Holčáka a já mu přeji jen to nejlepší :).
,
,
,
,
,,

Darakhshan

19. srpna 2010 v 15:35 Achalteke Tukleky
Darakhshan

Datum narození: 16.4.2010
Pohlaví: Klisna
Otec: Gumon
Matka: Davenda


Omid

19. srpna 2010 v 15:31 Achalteke Tukleky
Omid

Pohlaví: Hřebec
Otec: Ornai
Matka: 2812 Medal
Linie: Kaplan

Omid přicestoval do Tuklek z Itálie v květnu roku 2010.
Pochází z chovu chovatele Fabia Ferragutiho.


Foto 12.8.2010

19. srpna 2010 v 12:21

,,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,

12.8.2010

19. srpna 2010 v 12:09
Již podruhé ve svém životě jsem se v tento den vydala na farmu Achalteke Tukleky. Paní Marešová odjela ráno do Prahy, na letiště, jelikož odlétala do Turkmenistánu. Jela jsem se tedy podívat na pastviny. Ve velkém výběhu, kde jsou většinou hříbata a klisny, dnes byla Ainbat a Fornaks. Jsou to velice hodné kobylky a ochotně za mnou šli, i když možná věděli, že za odměnu dostanou mrkev :-). Ainbat je dominantní, mladá kobylka, ovšem nechala se pohladit. Větší mazel byla Fornaks, ta se ke mě lísala, i když už jsem neměla žádnou mrkev :-). Kobylky jsem po chvilce focení a mazlení opustila a vydala se k farmě. Prošla jsem se kolem farmy a zašla k nedalekému výběhu, kde byl Germes. Germese jsem jako jediného z hřebců minulý rok neviděla, takže jsem byla ráda. Když jsem přišla k ohradě, zrovna jí obklusával, ale zahlédl mě a zastavil u východu z ohrady. Byl velice vstřícný a nechal se hladit a pak mě šel dokonce i odprovodit.
I když jsem nemohla za hřebci a za ostatními koníky, viděla jsem aspoň ty, které jsem neviděla minulý rok.


Průběh rekonstrukce

18. srpna 2010 v 14:39 Tento blog-Novinky
Ahoj! Právě jsem dokončila nový design (snad se líbí?! :)) a teď se vrhnu na ty rubriky a rozcestníky a oběhnu SB :)

Nové rozdělení

18. srpna 2010 v 11:39 SB
Vzhledem k tomu, že za pár týdnů již začne škola a mám opravdu dost SB, chtěla bych Vás rozdělit do dvou skupin. Každou skupinu budu obíhat min. 2x týdně.

Rekonstrukce blogu

17. srpna 2010 v 14:48 Tento blog-Novinky
Ahoj, od dnešního dne pomalu chystám rekonstrukci tohoto blogu. Hlavně si chci opět udělat pořádek v některých rubrikách a rozcestnících. Na nějaký čas zmizí rubrika "Stáj u Luka". Potřebuji v této rubrice udělat hodně změn apod. Na konci prázdnin, max. v polovině září, se dozvíte proč. Dále bych chtěla připravit nový design. No, myslím, že se máte na co těšit :). Mimochodem, také již připravím skupinky SB na nový školní rok. Budou opět dvě skupiny, každou z nich budu "obíhat" min. 2x týdně :).
,
Jinak v sobotu nebo v neděli (ještě nevím přesně) jedu na Zámečák s Kačkou :). Už se velice těším na koníky a taky na jednu takovou novinku, ale o tom až na konci prázdnin (v září) ;). Jinak se musím bohužel rozloučit s Via Bravou, která dnes skládá na Mustrangu zkoušky a po zkouškách již přechází do rukou nových majitelů :(. Je to škoda, ta kobylka nám bude chybět, na svůj věk je neuvěřitelně hodná a to i v sedle.
Jinak ve středu (zítra) možná půjdu na koně do stáje u Luka. Zatím jsem se nerozhodla přesně, čekám na rozhodnutí kámojdy, jestli půjde taky :). No, každopádně kdybych se rozhodla, že půjdu, čekejte mě tu někdy večer velice zmoženou a vysílenou .
Oddělovače by kone.blog.cz, lovehouse.blog.cz