Září 2010

Hlásím se :))

29. září 2010 v 15:54
Ahoj lidičky, je vám po mě aspoň trochu smutno? Pokud chcete pokecat, spřátelit nebo podobně, stačí navštívit mé stránky o Alexovi Rybakovi - http://alexanderrybakk.blog.cz/.
Jak si hned všimnete, mám mizernou návštěvnost a potřebovala bych jí zvýšit. Děkuji za každou vaší návštěvu a ráda si tam s vámi popovídám :))

Takže opět trochu změna

21. září 2010 v 15:06
Blog nesmažu úplně, jenom na něm teď momentálně nebudu. Je to hlavně kvůli času. Zda blog úplně smažu se dozvíte, když jej budete občas navštěvovat :))...

Bohužel, končím...

20. září 2010 v 17:22
Je mi to velice líto, ale z důvodu nedostatku času momentálně končím s blogem. Zřejmě ho úplně smažu.


Má strašná nemoc!

15. září 2010 v 13:45 My Diary
Jak jste si všimli, nebyla jsem tu kvůli svému onemocnění. Někde jsem chytila infekci do dutiny břišní, omezuje vás to tak, že pár dní nemůžete doslova pozřít kus jídla a máte zablokované střeva. Bolí to celkem dost, navíc se k tomu přidá i psychika, protože máte strašný hlad. Já jsem vždycky něco s chutí snědla, ale pak přišla daň a já jsem se asi 15 minut svíjela v křečích.
,
No teď už jsem celkem v pořádku. Už je mi dobře, ale břicho pořád občas bolí a jsem hlavně hodně unavená. Budu tedy teď pokračovat v rekonstrukci, ať už to máme konečně za sebou :)) a připravím nový design :).
V pátek jedu už celkem brzy z rána na koně, nebyla jsem tam celý týden a když nemůžu do školy, tak aspoň na ty koně. Navíc pojedu s kamarádkou na Chotěbuzskou podkovu v sobotu, jako její ošetřovatelka a fotografka :))

Nemocná

11. září 2010 v 17:53
Ahoj všichni, jsem nemocná takže zde nyní nebudu. Díky za pochopení

Ok, ok ;)

9. září 2010 v 16:54 My Diary
Článek o odchodu jsem psala zejména proto, že jsem chtěla vědět, zda má smysl pokračovat s tímto blogem a dozvěděla jsem se, že ano :). Pak tedy žádné rušení nebude, budu stále pokračovat! Ale budu ráda, když budete počítač s tím, že začíná teď škola a zároveň musím být kažýdý den u koní, takže to půjde s blogem poměrně těžce, ale půjde. Díky za pochopení má milá SB, mám Vás ráda ;))

,
Jinak dnes jsem chtěla na koně, ale nevyšlo to :-(. Pršelo celé dopledne a teprve teď se udělalo pěkně, což teda dokáže naštvat! :-/ Ovšem zítra půjdu na 100%, protože je pátek, budu mít času jako Lanettka ovsu (:D) a má být i pěkné počasí :). Takže v sobotu přidám zápisek z koní! :)

Na všechny to dopadá

8. září 2010 v 16:10
Se začátkem školy se snad všichni rozhodli skončit se svým blogem a já bohužel jsem mezi nimi. Já už se rozhoduji dva měsíce, celé prázdniny a poslední týden "na pevno". Nějak vidím, že v blogu mám úplný chaos a díky koním teď ani nestíhám. Mám tu pouze zápisky z koní a do deníku. No, nechám to tedy na Vás. Mám skončit s tímto blogem nebo ne?

7.9.2010

8. září 2010 v 15:51 ZD-Tréninky
Po škole jsem hned vyrazila busem do Havířova na koně. Jakmile jsem přijela, šla jsem dát koním jablka (z oběda ve škole :D) a samozřejmě dala nejvíc Lanettce, za její úžasný výsledek na závodech. Začla jsem pak čistit Haralda a když jsem chtěla jít na Caspra, začal na mě opravdu útočit. Jelikož neměl ohlávku a i uvázaný by mohl mě nebo sobě ublížit, radši jsem ho nechala být. Jeho děsnou náladu určitě způsobil fakt, že již týden nejezdil ani nebyl nikde venku, takže měl chuť se trochu pobavit útočením - celý Casper. Já nejsem člověk, který rád bije koně, já biju koně opravdu nerada a snažím se s koněm vyjít vždycky po dobrém, ovšem na drzé koně bych musela použít hodně násilí, aby získali respekt po způsobu na který jsou zvyklí, takže jsem ho radši nechala být a šla na Lanettku. Ta si ze mě taky vystřelila u zvedání a čištění kopyt, mě z toho ovšem hned začal bolet prst, takže jsem toho musela nechat, ale až přijede Kačka, musíme se zaměřit na výchovu všech tří koní, jinak nám jednoho dne přelezou přes hlavu. Lanettka je ovšem jinak hodná, prostě jen citlivka na zvedání nohou, za což si myslím, může její výchova nebo obsedání. Pan Holešovský přijel kolem páté hodiny a já mu nasedlala Caspra. No byl to s ním boj. Ten den jsem věděla, že zrovna nemá dobrou náladu a nasazovat mu kamaše je ten nejhorší úkon - on je totiž strašný citlivka na nohy, už z dřívějška když byl u Luka. To svědčí o tom, že ho někdo bil piliňákama, vidlema nebo pod. do nohou, mohlo to být i bičem. Já totiž viděla několikrát celkem zkušené lidi od Luka, jak bijí koně tímto způsobem, ještě k tomu Caspra. Je to chudák. Ovšem přistupovala jsem k tomu s klidnou hlavou a po patnácti minutách jsem ho nauzdila i nasedlala. Pan Holešovský šel pak jezdit na Casprovi a já přečistila Haralda a šla za Lanettkou do haly, kde odpočívala. Byl tam uprostřed traktor, ovšem Lanett byla úplně v klídku. Ovšem Lanettka je hodně vázaná na ostatní koně a z uzavřených prostorů má často strah, zejména proto, že tam je s ní jen jeden člověk a z venčí slyší zvuky z jízdárny - pád kavalety, ržaní koně. Takže občas tam běhala a jako vždy na mě vykopávala :D, je to takový její zlovyk, když je puštěná, nechce aby jí někdo komandoval :-). Po přibližně hodině jsem šla sedlat Haralda a pak jsem šla s Natálkou fotit pana Holešovského jak na Haraldovi jezdí. Foto Vám tu pak samozřejmě dám :-). Před odchodem jsem zašla pro Lanettku a na tu už čekala v boxe vydatná večeře :-)).

Lanettino "vítězství"

8. září 2010 v 15:34 ZD-Závody
Lanettka se ve čtvrtek vydala na finále závodů mladých koní do stáje JK Ptýrov (Liberec - Praha). Po prvním finálovém kole se s p. Holešovským umístila na druhém místě a po druhém finálovém kole (finále finále :D) si z Prahy přivezla krásné třetí místo. Lanett je tedy třetí nejlepší 4-letou klisnou v ČR! Je to ohromný úspěch pro čistou klisnu ČT, ještě k tomu trénovaná v podmínkách Moravskoslezských stájí - Havířova. Nyní Lanettka odpočívá a užívá si svého vítězství, protože pro nás Lanettka zvítězila na plné čáře! :-)
,
Foto z KMK 2009 3-letých koní, kdy Lanette zvítězila (z 12 koní) ve skoku ve volnosti - hodnocena i Alešem Opatrným.
,
Lanette při předávání trofeje a vítězného ovsa :))

Nestíhám, nestačím!

7. září 2010 v 21:02
Ahoj mé SB, obíghám pravidelně ovšem vůbec nemám čas, jelikož se musím hodně učit a zároveň chodím na koně, venčím psa...takže pokud budu mít zítra čas, vše napravím! :-)

4.9.2010

4. září 2010 v 22:47 ZD-Tréninky
Pan Holešovský je momentálně na výstavě s Lanette i s Bravou, takže jsem neměla čím vyčistit Haralda a Caspera. Ovšem do pár minut přijela Natálka a šla jezdit s Gegi, takže jsem šla s ni :-). Nechala mě Gegi okrokovat i vykrokovat :-). Gegislavečka byla jako vždycky úžasná ;-). No já pak fotila Natálku jak jezdila na Megi a jak skákala a po krokování jsme šli společně do stáje, odsedlali Megí, šatnili, rozloučili se s koňmi a jeli domů :-). Byli bychom na koních mnohem déle, klidně až do večera, ale bylo fakt hrozné počasí, strašně lilo takže jsme po třech hodinách radši jeli domů. Ovšem během týdne se má zase udělat pěkně, tak snad to je pravda :-)

Foto dodám

Na koně až o víkendu

3. září 2010 v 14:32 My Diary
Takže na koníky jedu až o víkendu, dneska to bohužel nevyšlo. Stejně si potřebuji dnes odpočinout, protože toho na mě bylo tento týden (hlavně včera) moc.
,
Jinak dnes jsme měli češtinu, poprvé s novou učitelkou a je bombastická ;-). Je hodně mladá, ovšem milá, přívětivá a umí udělat srandu - ovšem mluví jako Barbie :D, takže já se směju každému jejímu slovu :D.
Zítra napíši o tréninku koní, dnes budu pokračovat v rekostrukci blogu :-). Na závěr rekonstrukce se zde objeví i nový dess ;-).

2.9.2010

2. září 2010 v 15:38 Novinky - Oznámení
Ahoj zlatíčka! :-) Tak co první dva dny ve škole? Já jsem bohužel natolik zavalená prací, že úplně a jistě nestíhám! Snažím se škole věnovat min. hodinu po škole, pak další hodinu na net, další na úpravy a další na focení - fotky. Jenže ouh! Když mi něco časově nevyjde tak samozřejmě se vše naruší a minimálně vždy o hodinu a půl posune. Takže se Vám 100% ozvu zítra nebo v sobotu, dnes naposled za čtvrtek oběhnu všechny SB (správně bych už měla jet podle rozdělení). Zítřejší odpoledne trávím u koní, Lanettka s Bravou pravděpodobně odjíždí na výstavu, takže budu muset každý den zajet vyčistit Haralda a Caspra (Lanett s Bravou tam budou až do neděle). Ovšem zítra i pozítří se vám ozvu a teď pádím obíhat. Zatím! :-)
Oddělovače by kone.blog.cz, lovehouse.blog.cz