Oblíbení lidé od koní

Josef Váňa

27. ledna 2010 v 20:28
Jistě všichni znáte Josefa Váňu, slavného žokeje a trenéra dostihových koní. Já jsem měla tu čest se s touto slavnou osobností setkat při Dostihovém a Jezdeckém dni v hřebčíně Albertovec.
Jako ostatních 100 lidí jsme stáli u hrazení dostihového závodiště a sledovali rovinový dostih. Pan Váňa se přišel vedle nás (mě a mé rodiče) podívat, jak běží jeden z jeho svěřenců. Jako jediní z davu lidí, kteří stáli kolem jsme pana Váňu slušně pozdravili a on nás obměnil svým úsměvem a několika slovy. Bylo to krásné setkání s tak slavnou osobností :-).
Velmi pana Váňu obdivuji, že není jedním z těch zatvrdlých lidí, kteří ihned po dovršení svých "zlatých let" opustí sedlo a na "koníčky" se už jen dívají z dálky.

Jaroslav Hatla

21. ledna 2010 v 18:57
Něco o něm: V současném jezdeckém klubu HORSE ACADEMY působí od začátku roku 2003.
Za rodinou, která žije ve východních Čechách, vesnici Humburky v rodinném domku 'panímámy' dojíždí nepravidelně 1x týdně na 1 den, některé týdny přijíždí manželka se synem za ním.
Jezdit na koni začal o víkendech v blízkosti bydliště své babičky, za kterou jeho rodiče pravidelně na víkendy dojížděli. Jeho začátky okolo koní byly stejně jako u většiny nadšenců podřízeny práci - úklidy boxů, krmení, sena, čištění koní a za odměnu pak mohl na koních bez sedla a dalšího jezdeckého příslušenství vyjet do přírody. S profesionálním přístupem ke koním a výcvikem začal až díky trenéru Františku Slavíkovi v 15-ti letech. V areálu pracuje s přidělenými sportovními koňmi jako jezdec a trenér průměrně 10-12hodin denně. Po úspěchu na OH Atény 2004, kde se s koněm irského původu KYRENEJENNALLA´S BOY alias BERRYM umístil na 22. místě ze 75 jezdců, absolvoval úspěšně Mistrovství Evropy 2005 v anglickém Blenheim, od roku 2006 se věnuje převážně přípravě mladých perspektivních koní. V jezdeckých sezónách 2006-2007 absolvoval několik evropských soutěží, při nichž získával cenné zkušenosti. S jedenáctiletou klisnou Karlou se na jaře 2008 probojoval přes kvalifikační závody až na OH 2008.
Já o něm: Jaroslava Hatly jsem si všimla přes jeho současného koně, jménem Karla. Když jsem si začala číst jeho životopis, tak jsem si uvědomila, že jsem na tom se začátky možná úplně stejně. Je to opět můj vzor, tentokrát pro Military, ve kterých bych chtěla někdy zkusit závodit. Jaroslav Hatla musí být určitě skvělým trenérem a při příští návštěvě Prahy bych si u něhona HORSE ACADEMY chtěla zřídit trénink - snad se mi to podaří. Panu Hatlovi nesmírně moc držím palečky!
Zdroj fotek / Životopisu: http://www.hatlaeventing.com/

Jan Brink

21. ledna 2010 v 18:41
Něco o něm: Jan Brink patří ke světové příčce v Drezuře. Nejvíce úspěchů nasbíral a sbírá se svým hřebcem Briarem a to i přes Briarův prakticky už lehce seniorský věk. Jan Brink se účastnil mnoha světových šampionátů, včetně OH.
Já o něm: Jan Brink je můj velmi oblíbený drezurní jezdec. Svě sídlo má na krásné farmě, přesně takové, jakou bych si přála mít, nebo v ní jezdit. Asi se mi nikdy nesplní sen, setkat se s Janem Brinkem, i tak je to pro mne veliký vzor :-).


Petra Marešová

19. ledna 2010 v 22:06
O Petře M.:
Petra Marešová je majitelkou farmy s Achaltekinskými koňmi - Achalteke Tukleky. Dále je vedoucí svazu Achaltekinských koní v ČR. Je to velmi milá, hodná paní, která Vám velmi ráda poradí a o své nádherně ušlechtilé koně se stará přímo královsky.

Já o Petře M.:
Na paní Petru Marešovou jsem poprvé natrefila samozřejmě na stránkách její farmy. Díky jejím koním jsem se zcela zamilovala do tohoto plemene (Achalteke). V roce 2008 jsem si již velmi přála se na farmu podívat, ale můj sen se mi splnil až v srpnu roku 2009. Po domluvě s paní Marešovou jsme na farmu přijeli. I přes velmi vytížený časový program, který tehdy paní Marešová měla, nás bez problémů přijala a během pár chvil nám ukázala všechny své hřebce a hříběcí dorost. U hřebců nám ukázala jejich španělský krok, o každém nám řekla veškeré základní i pokročilé informace. Na pastvě nám představila všechny hříbátka a nechala nás si je pohladit a volně mezi nimi se procházet. Povídala si s mými rodiči o různých tématech, jak z koní tak z mé školy. Mě poradila jakou si mám vybrat školu a utvdila mě v pojmu, že bych neměla chodit na zemědělskou školu, ale vystudovat obor, který se mi bude hodit a hlavně studovat na škole, která je kvalitní. Ke koním si cestu vždy najdu, jestliže si jí našla i ona. Její ochotna byla až taková, že mne na letní prázdniny 2010 pozvala na farmu, formou brigády či podobně. Jsem paní Marešové tak vděčná, seznámila jsem se s ní první den a hned první den se ukázala být opravdu milým, ochotným a neskutečně hodným člověkem, který mi neskutečně a okamžitě utkvěl navždy v paměti i v srdíčku.

Linda Welsch

19. ledna 2010 v 21:48
O Lindě (psáno jí samotnou):
Narodila jsem se 4.4.1980 v Berouně v České Republice. Vystudovala jsem Gymnázium Joachima Barranda v Berouně, Policejní Akademii ČR a v USA pak studovala jazyk na Texas Christian University v Dallasu a Fashion Merchandising na Bay State College v Bostnu. Od útlého věku jsem se věnovala závodně basketbalu, poslední zápas jsem odehrála v dresu lublaňské Ilirije kam jsem přešla z pražské Sparty. V současné době žiji s manželem Jiřím (Jiří Welsch - slavný basketbalový hráč) ve španělské Malaze. Jsem hrdým vlastníkem dvou mladých koní s arabskou krví -Persea a Talismana - a veselého psího stvoření maďarského ohaře Thorpa.
Koně mne fascinovali od dětství. V rodině se tradují příhody o mých prvních uměleckých pokusech, umazaném oblečení od koňské tlamy, či toužebných přáních "koníka pod stromeček". Nakonec jsem si k nim cestu našla a není mnoho dní kdy jsem bez nich.

Fotografování mne bavilo již na střední škole. Pracovala jsem jako brigádník ve fotoateliéru, kdykoli jsem mohla, využila jsem možnosti stát za objektivem a fotografovat lidi, věci, situace. Na střední škole jsem zvažovala i o specializovaném studiu, ale zvítězily jiné obory. Stejně jako koně i fotografie se postupně stala součástí mého života. Setkání s Christiane Slawik a její pozitivní rady mi pomohly vidět ostřeji jak ideálně mohu spojit své dvě vášně - koně a fotografovaní. Můj věrný psí společník, fotoaparát a jezdecká výbava jsou tak mými pravidelnými spolucestovateli.

Lindina stránka (Zdroj): www.lindawelsch.com
Zdroj fotky: www.slawik.com (Christiane Slawik)
Pejsek Thorp
Koník Talisman
Koník Persey

Foto (Zdroj): www.lindawelsch.com

Já o Lindě:
Linda je mou velmi oblíbenou fotografkou. Každá její fotka má v sobě jakýsi magický náboj, vlastně ona jediná mě 100% utvrdila v tom, že se chci a budu nadále učit fotit - ne jen si hrát se svým starým mobilním foťákem. Dále mě jako jedna ze dvou lidí přesvědčila svým životopisem a povídáním, že i když vystuduju jakoukoli školu, nebo obor, cestu ke koním a focení si najdu kdykoli. Je to nezapomenutelně milá a hodná paní, že si na ní vzpomenu vždy, jakmile se řekne slovo "Španělsko". Mimo jiné také díky jejím stránkám jsem našla farmu Achalteke Tukleky a s tím i lásku k Achaltekinským koním.
 
 

Reklama
Oddělovače by kone.blog.cz, lovehouse.blog.cz