Úvod

Úvod - Rozcestník

5. února 2010 v 14:10
,
,

,

O mě - Já a Hudba

5. února 2010 v 14:01
"Nejsem zpěváček permoníček, ani tanečníček intráček, hudba mě prostě baví, nepotřebuju znát noty, nepotřebuju znát taneční kroky, mě bohatě stačí rytmus."

...Už od mala mě facinovala hudba, ve školce jsem hrávala a zpívala s učitelkou u klavíru, jako jediná jsem jí zpívala takový doprovod. Tehdy jsem byla moc malá a málem jsem začala chodit do permoníku. Na základce mi spolužáci nevěřili, že do žádného sboru nechodím. Teď chodím na druhý stupeň a už zpívám tak trochu méně, po tom, co nám dali učitelku, kterou opravdu nesnáším, tak zpívám jen když mám opravdu dobrou náladu a je opravdu dobrá písnička. No a když se "rozjedu" a vytáhnu to až moc do výšky (samozřejmě půlka třídy vytřeštěné oči směrem ke mě) a to vždycky spíše jen tak pro radost, občas falešně ať je taky trochu srandy, přetáhnu si hlasivky a léčím je až do příští hudební výchovy, kde si je přetáhnu znovu.

Jsem přesvědčena, že hudba pomáhá lidem překonávat těžké životní situace. Lidé jako Michael Jackson, Pink, Lionek Richie nebo Alexander Rybak sdělují hudbou své pocity a názory. Pokud se písnička povede, poslouchači se stačí zaposlouchat do první sloky a podle své nálady si s písničkou padne nebo nepadne do noty. Já to mám přesně takhle, ale písničky co se mi vryjí do srdíčka, už do konce života nepřestanu poslouchat.

Mám písně, které si pouštím, když se rozhoduji ohledně koní. Znám jednu skladbu, která mi tolik pomohla a taky jsem se u ní tolik naplakala...No a když mám dobrou náladu, tak si můžu pistit jakoukoli písničku, žádná mě nerozhodí :).

Jak už jsem zmínila Alexandra Rybaka a Michaela Jacksona, mohla bych jim děkovat tísíckrát za to, co pro mě svou hudbou dělají, pomáhají mi překonávat těžké životní situace. Alexandrovi písničky mě podporují zejména v sedle, už jsem si tolikrát zpívala Fairytale, Funny Little World nebo Europe Skies a už jednou mi to zachránilo život, náladu i trénink. Kdybych měla možnost mu poděkovat, tak mu děkuju do konce života...
,
A Michael...To je kapitola sama o sobě. Michaelovi písničky mi dokážou zlepšit náladu úžasně a nechávám si je pro vypjaté situace. Mockrát si zpívám Smile nebo si vzpomenu na slova a začnu se smát i v chvíli, kdy mi není vůbec dobře.
,

O mě - Já a nadace

4. února 2010 v 21:13
...Hello,
My name is Karla and I live in Czech Republic (Europe). I love Michael Jackson, very much. Besides, I love nature and animals. That's why I joined the foundation. I believe, or at least I hope that soon the situation turns for the good of the world, nature, animals and humans....
(Překlad: Ahoj, moje jméno zní Karla a žiji v České Republice (Evropa). Miluji velmi Michaela Jacksona. Mimo to, miluji přírodu a zvířata. To je důvod proč jsem se zaregistrovala v této nadaci. Věřím, nebo aspoň doufám, že se brzy situace otočí pro dobro světa, přírody, zvířat a lidí.)

...To jsou úvodní slova v mém profilu na stránkách nadace "Heal The World Foundation".
Vždy mě štvali ty špatné věci kolem přírody, jako je kácení deštných pralesů, ničení životního prostředí, zabíjení nevinných lidí, hladomor v Africe, AIDS a rakovina ve světě...Jenže co s tím mám dělat? Po smrti Michaela J. a shlédnutí jeho "This Is It", jsem začala mít výčitky svědomí, nebo to spíše bylo takové trápení a okamžité nutkání s tím něco udělat, být milionáře a podporovat nadace, být něčím, čemu by se dalo říkat "pomoc světu". Přála bych si být tím aspoň trochu bohatším a dospělým člověkem, protože pak bych klidně dala celé své mění a pomohla zvířatům, přírodě a lidem...

...jenže mé sny upadají do melancholie ve chvíli, kdy si uvědomím, že jsem ještě dítě. K nadaci "Heal The World Foundation" jsem se tedy přidala především proto, abych třeba mohla někdy ovlivnit i další lidi, kteří se přidají a možná i zachrání náš svět, nás lidi. Lidí jako je Michael Jackson totiž stále ubývá a jejich následníky budeme v této době necházet těžko. Já doufám, tedy mám aspoň minimální nadějí, že ten náš svět se opravdu jednou brzy celý otočí a všichni budeme ctít náš svět.
Právě Michael mi dává tu naději. Děkuji ti, I love you

O mě - Já a koně

3. února 2010 v 18:21
Ahoj,
dnes Vám přináším pár informací co se týče mé maličkosti a koní, opět formou dotazníku, dole malý doslov ;-).

 • Proč zrovna koně (co mě na nich fascinuje): Vždy jsem milovala a miluji všechny možné zvířata a přírodu, fascinuje mě celý ten zemský koloběh. A jedním z nádherných zvířat byly pro mne vždy koně, oni mě fascinovali vždy nejvíc. Jak dokážou naslouchat člověk, potencionálnímu jezdci a jak naopak si dokážou snadno někoho znepřátelit. Moje vášeň tkví spíše u těch jedinečných "kousků", koní - zvířat, které mají tu svou pravou osobnost a svůj příběh. Právě koníci ten svůj příběh mají skoro vždy, skoro pokaždé když se seznámím s nějakým koníkem tak je mi vždy odtajněna část jeho životního příběhu a část je přitom občas navždy skryta. Velmi mě potom bolí, když se dovídám, že tak ušlechtilé zvíře svedl někdo na špatnou stranu příběhu, který skoro vždy končí smrtí - pokud ho někdo nezachrání.
 • Co mě k nim přivedlo: Už ve školce jsme chodívali jezdívat na koníčkách, jen takové krokování. Já jsem vždycky koníka hladila na krku a na zádech a moc mě to bavilo. Tím pádem jsem k nim našla takovou lásku, objevila jsem je. Takže jsem začala hledat nějakou tu stáj, kde bych mohla jezdit.
 • Jak dlouho se jim věnuji: Poslední dobou si už nejsem zcela jista, jestli to už není 8 let. Zatím ovšem oficiálně uvádím 7 let trvalého věnování a 1 rok částečného :-)
 • Domovské stáje: Zámecký Dvůr Havířov - Mám tam tři sporťáčky :), Farma Achalteke Tukleky.
Začínala jsem jezdit na Ranči Pohoda v Albrechticích, ale po třech letech jsem se rozhodla postoupit v jezdectví i práci s koňmi trochu dále a přestoupila jsem do Jezdeckého klubu v Chotěbuzi - Stáj u Luka. V Chotěbuzi se mi velice líbilo, naučila jsem se tam mnoho nového ale poslední měsíce se tato stáj začala měnit v rádoby špičkovou, čímž se měnili i lidé a prakticky se přestalo myslet na koně - provozáky - a na děti (členy klubu), které tam tvrdě pracovali za odměnu v podobě tréninku, který měl kvalitu nepříhodnou k práci, kterou jsme museli dělat. Navíc jsem po čase zjistila, že jsem v jízdě na koni nijak výrazně nepokročila a v práci s koněm také ne. V té době jsem jezdívala občas s kamarádkou na Zámecký Dvůr v Havířově. Kámojda se tam starala o tři koně panu Holešovskému, který působil jako trenér v Chotěbuzi od roku 2005-2009. Pana Holešovského jsem tudíž znala a domluvit se s ním byla bezproblémová věc - od září jsem tedy oficiálně nastoupila jako druhá ošetřovatelka klisny Lanette, hřebce Haralda a valacha Caspera. Také dojíždíme do Petrovic za valachem Salazarem, hřebcem Baltazarem a klisnou Kaily. Je to skvělá příležitost, jak se naučit spoustu nových věcí - lonžovat a ošetřovat koně, jezdit na závody a mnoho dalšího.
Každým rokem také jezdím na farmu Achalteke Tukleky v Humpolci, kde chovají Achaltekinské koně. Tuto farmu i koně z ní jsem si velice oblíbila a paní Marešová se stala mým životním vzorem.
 • Koně mého života: Paráda (ČT), Laguna (ČT), Lady Race (Hucul), Otelo (Fríský kůň), Romeo (Fríský kůň), Mingam (Achalteke), Samurai (Achalteke), Jana-Jan (Achalteke), Luk (ČT), Tomasio (A1/1), Teimist (ČT), Dino (ČT), Rose (ČT)...a samozřejmě nesmím zapomenout na zlatíčko Skarlett a její hříbátko Simbu, kteří mi pomohli v těžkých životních situacích. Prakticky každý kůň, který se objeví v mém životě mi zanechá stopu na srdíčku a jmenovat je všechny je velice těžká věc.
 • Oblíbená disciplína: Drezůra, Military, Endurance
 • Oblíbené koňské plemeno: Achalteke, Fríský kůň, ČT...Neodmítnu žádné :-)
 • Můj životní (koňský - jezdecký) sen: Vybudovat si prestižní jméno, hlavně mezi chovateli a potažmo i jezdci, sestavit úžasnou chovnou i jezdeckou farmu, podívat se na OH, přidat se i finančně k nadaci SPSA a Heal the World Foundation.
 • Oblíbená práce na koni: Klidné a pohodové vyjížďky ve společnosti úžasných koní a přátel, Drezůra na jízdárně, krokování .
 • Oblíbená práce u koní: Přirozená komunikace, Procházky + Prohánění, Ošetřování
 • Koňský vzor (kůň): Mingam, Karla, Absent, Skarlett
 • Jezdecký vzor (člověk od koní): Josef Váňa, Petra Marešová, Linda Welsch, Christiane Slawik, Philippe Karl, Bey Borelle, Lesley Baley
 • Motto: "Kdyby Bůh chtěl, aby člověk chodil po svých, dal by mu čtyři nohy. Místo toho mu dal nohy dvě, aby každou položil na jeden bok koně."
Koně mě už podle mých slov v dotazníku fascinovali odjakživa. Lásku k nim jsem ovšem našla teprve v kritických chvílích, jako jsou pády z koně, kopnutí, kousnutí, zklamání či konečná změna domovské stáje.
Mé začátky nebyli jednoduché, naopak. To, co umím teď mi trvalo velmi dlouhou dobu, než jsem se to naučila a do jisté míry v tom nasbírala zkušenosti.
Často je problém rozeznat pokroky a mnohdy se vzdávám až příliš brzo.
Veškerá vytrvalost se ovšem jednou vždy vyplatí a Vy konečně najdete tu pravou míru a základ svého učení...
...že vědomosti a zkušenosti...
...pochopení a vytrvalost...
,
...láska a důvěra...

,
...Vás vždy dovede k vytouženému cíli.

,
Tímto prostřednictvím bych ráda poděkovala mé rodině, blízkým a přátelům, kteří mě po celou dobu podporují a respektují a to nejen u koní, ale i v jiných věcech, které se zvířaty a přírodou souvisí. Bůh Vám žehnej...:-)

O mě

2. února 2010 v 21:23
Ahoj,
zde na tomto blogu působím už od jeho založení a hodlám zde působit nadále. Protože mi došlo, že vlastně většina z Vás mě vlastně ani nezná, tak mě napadlo Vám o mě něco říct. Využiji formu takového "dotazníku", pro obě strany to bude určitě mnohem jednodušší, než hodinový článek dlouhý přes celou obrazovku. Pak tedy můžeme začít...

Základní informace:
 • Jméno / Přezdívka: Můžete mi říkat Charliess ;)
 • Věk: Narodila jsem se roku 1996 v srpnu, bzhledem k tomu, že jsem každým rokem starší, bude nejlepší, když si to spočítáte :)
 • Sourozenci: Mám starší sestru :) Jinak fůru bratranců a sestřenic :)
 • Škola: Chodím do osmé třídy základní školy v Karviné :)
 • Bydlím: V Zapadákově v panelovém bytě :( :D
Hobby a Zajímavosti:
 • Nejlepší přítel/přítelkyně: Delší dobu bohužel nemám jasného nejlepšího přítele. O jednoho moc velkého jsem před pár měsíci přišla a nějácí jiní mě zase před nedávnem silně zklamali. Ono totiž stále v této době platí pořekadlo "v nouzi poznáš přítele".
 • Oblíbené činnosti: Zvířata (Jízda na koni, pečování, chovatelství...), Procházky v krásném prostředí, Cestování, Hudba (Poslech, Tanec...), Čtení, Fotografování, Filmování, Grafika, Televize a Filmy (Kino)
 • Oblíbená herečka/herec: Johnny Depp, Catherine Zeta Jones, Eva Longoria, Natalie Portman, Rowan Etkinson, Karel Roden
 • Oblíbený zpěvák/Zpěvačka: Michael Jackson, Alexander Rybak, Vanessa Paradis, Lily Allen, Matheu Chedid, Tara Oram
 • Oblíbená skupina: SClub 7, 3T, Coldplay, Red hot Chili Peppers, Frikar dance Company (taneční skupina)
 • Oblíbená televizní stanice: Animal Planet, Deko
 • Oblíbený film: Piráti z Karibiku (1, 2, 3), Muži v černém (1, 2), Snílek, Black Beauti, Spirit, Moonwalker
 • Oblíbený seriál: Simpsonovi, Přátelé, Chůva k pohledání, Čarodějky, Krok za krokem, Will a Grace, Vlog Alexandra Rybaka a Frikárků :D
 • Oblíbené písně: Valerie (Amy Winehouse), Be my Baby (Vanessa Paradis), Upside Down (Diana Ross), Under the Bridge (Red hot Chili Peppers), I´ll be There (The Jacksons 5), Boreček (Bow Wawe), Commando (Vanessa Paradis), Good Look (Basement Jaxx) a Všechny Písně MJ a Alexandra Raybaka.
 • Hlavní motto: "Nenechej se strachem z prohry, vyřadit ze hry." "To je čas, kdy nesmíš přestávat zkoušet…směj se, na co je pláč, přijdeš na to, že život za to stojí, když se jen směješ..."(Píseň Smile - MJ, Ch.Ch.)
 • Životní vzor: Michael Jackson, Charlie Chaplin, Linda Welsch, Petra Marešová

Název blogu

1. prosince 2009 v 15:03
Proč se tento blog jmenuje tripletedebelevile? Když jsem poprvé začala přemýšlet o založení nového blogu, základní problém byl v názvu. Chtěla jsem něco neobvyklého, ne českého a hlavně výstižného.


O pár minut později jsem si pouštěla písničky z filmu Les Triplette de Belleville. A mne pak napadl "zjednodušený" název "Tripletedebelevile". Byl to trochu praštěný nápad, protože je tato adresa celkem špatně zapamatovatelná, ale to byl právě ten důvod - to byla ta jedinečnost.

Úvod-Něco o tomto webu

24. září 2008 v 17:22 | Charliess
Ahoj,
Vítám vás na stránkách věnované koníkům. Doufám že se Vám zde bude líbit a budete tuto stránku pravidelně navštěvovat a dovídat se stále nové a nové informace o koních a věcí kolem nich.

Co si na stránkách můžeme číst?
Na těchto stránkách je několik rubrik a každá z nich je částečně nebo celá věnovaná koním. Většinou každý článek obsahuje nějaké povídání a fotky. Jsou zde články jak teoretické tak i zábavné. Samozřejmě zde můžete nalézt i něco o mě a moje zápisky z tréninků.

Takže doufám že se vám stránky budou líbit a zase někdy naviděnou!


Autor fotografie: Milá a hlavně úžasná fotografka Linda Welsch- www.lindawelsch.com
 
 

Reklama
Reklama
Oddělovače by kone.blog.cz, lovehouse.blog.cz